Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC-sek! Nektek is gyenge a...

Marokmarcsi kérdése:

UPC-sek! Nektek is gyenge a wifi jel?

Figyelt kérdés
Az asztali gépen megy szépen a net, a mobil is fogja (bár vannak néha belassulások és a router mellett is el-eltűnik néha a jel), de a laptopon nagyon lassú a wifi, pedig full jelet mutat. A laptopról rámentem az wifi adatokra, azok azt mutatták, hogy minden nagyon szuper, de mikor a UPC-vel lefutattam egy online tesztet a hivatalos oldalon, azt mutatta, h a letöltési sebesség 0,4 Mbps, a feltöltési pedig 0,2 Mbps. Nem vagyok nagy ájtís gyerek, de az tuti, hogy ezek a számok botrányosan kicsik. Megoldást valaki?

2016. aug. 21. 15:44
 1/3 anonim válasza:
Hm, nálunk nem lassú. Én sem vagyok nagy ájtís, de próbáld meg, hogy kihúzod a routert a konnektorból, így hagyod min. 10 mp-ig, aztán visszadugod, és megvárod míg visszaállítja magát.
2016. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel a UPC-től kapot "doboz" botrányosan szar, ami a wifi-t illeti. :)


Megoldás, az ha feljebb teszed a UPC dobozt, ha nem tudod, akkor alufóliával próbálkozz. Van egy pár "homemade antenna" a youtub-on. Azokból meríts ötletet.


Másik megoldás, ha veszel egy Access Pointot vagy akár Routert.

Access pointot lazán rádugod a UPC router egy LAN portjára.

Router esetében is így kell eljárni, csak akkor egyéb beállításokat is kell végezni.

Pl.: ha a UPC router IP címe 192.168.0.1, akkor az újonnan vett router-ben át kell állítanod másik IP-címre a router IP-t, mondjuk 10.0.0.1-re.

2016. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. A kábel kihúzós dolog nem sikerült, ez valszeg a 2. válaszolót igazolja :)
2016. aug. 23. 18:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!