Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » T-Modem, -router, -switch,...

T-Modem, -router, -switch, -pc ez hogy kössem össze és állítsam be, hogy ne többszörös alhálózatba legyen de ne a modemet terheljem IP osztásokkal?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy telefonos modem, az a portjain oszt IP-t 192.168.1.xy


Van egy routerem azután bekötve egy switch amin vannak az eszközök pc, laptop IP kamera stb..


Most ha összekötöm a modemet a routerrel ő ad neki a wan portjára egy IP-t, a router pedig csinál egy újabb alhálózatot 192.168.0.1-el és azt ossza tovább az eszközökre switch persze alatta mint portbővítés..


A célom az, hogy ne legyenek az eszközök a végén alhálózatba valamint az, hogy ne is a modem ossza az IP-t a cél eszközöknek a végén! Mert ugyebár ha a routert switch módba állítom és úgy dugom össze akkor azt kapnám eredményül de nekem az nem jó.


Az a probléma, hogy a modem már nem bír el annyi sok eszközt ami a végén rá van kötve a hálózatra.. több mint 50 eszköz..


A célom az, hogy terhelés mentesítsem a modemet, neki az IP osztáshoz semmi köze ne legyen. Valahogy ami a modembe jön az IP a szolgáltatótól tegyük fel 10.11.12.13 azt kapja meg nekem a routerem a wan portjára amit aztán 192.168.1.zy számozással tovább oszt az összes hálózati eszköznek... sé így nem lenne többszörös alhálózat.. ez a cél!


Na ezt hogy lehetne megoldani? Gondolom csak a modembe kell vmit beállítani hogy egyetlen eszközre a router wan-jára adja a fő IP-t ami jön a szolgáltatótól..


Előre is köszönöm!


2016. aug. 2. 17:36
 1/4 |Orfeusz| ***** válasza:

modem - router (WAN port) - eszközök, switch - további eszközök


A modemen kell kikapcsolni a DHCP szervert. Hogy hogyan, az modemfüggő. Így egy LAN hálózat lesz, amit a router kezel.

2016. aug. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hmm.. na és az nem fog bekavarni, hogy a routerem WAN mac címe más mint a modemé? Így gondolom a maga a T-s net központ fogja adni a routerem WAN portjára az IP-t de ha az adatbázisukba nem szerepel az a mac?


Vagy az egész a modembe cselesen megvan oldva és másképp működik nem lehet ilyen téren gond?

2016. aug. 2. 17:46
 3/4 A kérdező kommentje:

Valamint ha én kikapcsolom a DHCP szervert a modembe akkor a routerem wan-jára nem fog jönni IP.

Kézileg kell megadni? Ha igen milyet?

2016. aug. 2. 18:01
 4/4 |Orfeusz| ***** válasza:

Modemen még sose csináltam ilyet, de biztosan megoldható.

A router tud MAC klónozást csinálni, ezzel nem lehet baj. Meg szerintem amúgy se lenne baj.

A DHCP kikapcsolása mellett pedig tutira lehet fix IP címeket kiosztani.


Egyébként szerintem a DHCP szerver és az alhálózat nem jelent nagy terhelést a modemnek, mert csak 1 kliense van, a router, amúgy meg mindent csak át kell passzolnia. Forwarding esetén lehet csak gond, de akkor meg valahogy valószínűleg be lehet állítani, hogy az összes portot a routerre közvetítse.


Sajnálom, jobban nem értek hozzá.

2016. aug. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!