Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ilyeneknek a Facebook utána...

Ilyeneknek a Facebook utána szokott menni?

Figyelt kérdés

Valaki nem akar leszállni rólam, majdnem intim képeket küldözget nekem, amikre nem vagyok kiváncsi, több profilról jelölget. Facebookon jelentettem, de nem tudom annak mi értelme van. Ilyenkor csak letörlik az oldalról, vagy csak figyelmeztetést kap, hogy hagyja abba? A facebook adminjai gondolom Amerikában vannak, de olvastam valamit, hogy maximum kérésre szólhatnak abban az országban a hatóságnak, ahol ezek történnek. Ezt meg szokták tenni, számíthatok erre is, vagy csak a profiljait törlik le maximum ha jelentgetem őket? Mert gondolom elég sok helyen előfordul ez manapság.

14 vagyok.


2016. júl. 7. 23:57
 1/6 A kérdező kommentje:
És ez már nem az első eset sajnos.. nincsenek k*vás képeim kint, de valamiért minden 5. idős bácsi elküldi nekem a... őket is lehet mind jelenteni?
2016. júl. 8. 00:10
 2/6 anonim válasza:
A legtöbb ember még ahhoz is túl hülye, hogy végignézze a biztonsági beállításokat, képzeld van olyan lehetőség, hogy ne jelölhessen be bárki és ne tudjon bárki üzenetet küldeni, sőt ne is lehessen rád találni facebookon. De ha ezek ellenére visszajelölöd, csak hogy több ismerősöd legyen akkor no comment. Ha ehhez nincs eszed minek regisztráltál, mert az olyan "menő"? Neked inkább agyat kéne növeszteni..
2016. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Facebook max. letiltja őt, jogi eljárást nem indítanak még a saját országukban sem. Ha ilyesmit akarsz, neked kell itthon megkeresni a hatóságokat. (Lehet, hogy szülő is kell, a korod miatt.) Esetleg vedd a saját kezedbe a dolgot, ha tudod, kiről van szó, akkor mindig küldd tovább a képeit az anyukájának, és nagyon gyorsan be fogja fejezni.
2016. júl. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Állítsd be, hogy csak az ismerőseid küldhessenek üzenetet. Ehhez keresd fel a Beállításokon belül az Adatvédelmi beállításokat:

[link]

majd a jobb oldali mezőben levő Módosítás linkekkel állítsd be, hogy csak Ismerősök küldhessenek

[link]

üzeneteket.


Megtehető ez az Idővonal beállításainál is:

[link]

2016. júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Illetve:

* válogasd meg az ismerőseidet, ne jelölj vissza olyat, akit nem ismersz

* inkább tölts fel magadról kevesebb képet, de azokat is jól válogasd meg


Tudom, ezzel nem leszel olyan trendi, kevesebb likeot kapsz, kevesebb követőd/ismerősöd lesz, de egy kis egészséges "antiszociális" viselkedéssel megelőzheted a "minden 5. idős bácsi" közeledését.

2016. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen, lehet jelenteni az ilyen kéretlen tartalmakat. Törlik, elvileg figyelmeztetik a küldöt, a zaklatót.
2016. júl. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!