Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kapcsolódva vagyok wifin a...

Kapcsolódva vagyok wifin a nethez, mégsem tudok böngészni?

Figyelt kérdés
Upc net,dlink dir 300 router...semmit nem állítottam el mégis egyik reggel már sárgán világított a földgömb led. Böngészni wifin nem lehet csak vezetékkel.próbáltam a routert újraindítani a resettel de semmi változás.Másik routerrel sem megy.Valaki tudna segíteni? Csak kérem vegye figyelembe hogy nőből vagyok és nem vagyok számtek zseni,nem vágom hogy ilyen olyan IP meg DNS..... :) mivel lehet a baj?
2016. ápr. 23. 20:35
 1/2 Hominida ***** válasza:

Másik routerrel ugyanahhoz a modemhez kapcsolva? Vajon a modem rendben van? Egyébként ilyenkor a mászakisok a telefonban mindig elmondják, hogy áramtalanítsa az eszközt (modemet is, routert is) a tápvezeték kihúzásával (az a vékony fekete), várjon kb. 15 másodpercet, dugja vissza a tápkábelt, és várja meg, amíg az eszköz újraindul. Ez utóbbi azt jeleni, hogy a lámpák gyönyörűen villódznak, aztán kialakul bennük valami rend, és onnantól elvileg működik. Ezt néhány hetenként hibajelenség nélkül is célszerű megcsinálni.


Ha a modem kábeles, tehát egy (valószínűleg fehér) 1 centi vastag, hengeres kábel vezet bele, akkor az a kábel ki tud mozdulni vagy meg tud sérülni, akkor a kábelszolgáltató tud segíteni. Ha a probléma nem múlik el, akkor egyébként is érdemes az ügyfélszolgálatot felhívni, mert távolról meg tudják mondani, hogy maga a modem működik-e.


A modem és a router között is van kábel. A csatlakozóin van egy kis pöcök, amit a kábel felé kell nyomni, és akkor kivehető. Ha ez a kábel húzódott vagy tört meg nemrég véletlenül, akkor kukába vele, egy LAN kábel nem kerül sokba, és kis sérülés is lassítja a netet.


A többi lehetőség... Ezután.

2016. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes választ.Szerintem nem a modem a hibás mert ugyanazzal a kábellel (ha a laptopba dugom) tudok böngészni. Amikor csatlakozok a vezeték nélküli hálózathoz,ott a tulajdonságnál van olyan,hogy Ipv4 meg ipv6 (ha jól emlékszem)na,itt azt írja hogy nincs internetkapcsolat és nem található hálózat.(lehet hogy nem szó szerint ez de valami ilyesmit ír) Nem lehet hogy a laptopon állítódott el valami?
2016. ápr. 24. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!