Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha ledobnak a wifiről hogy...

Ha ledobnak a wifiről hogy lehet mégis rácsatlakozni?

Figyelt kérdés
Az iskolánkban ingyenes a wifi hozzáférés bárki használhatja és még gyors is. Lyukas órákban vagy szünetben jó volt használni. Párszor vittem a tabletet is, hogy még 3 órát várok a buszra használom. Jó is volt, még pár alkalom után a tablet próbál csatlakozni, de nem tud. Szerintem letiltották az IP címét. Otthon és más wifivel működik, szóval nem a készülék hibája. A sulis nettel sincs baj, mert más és a telefonom is tud csatlakozni mindig. Csak Facebookoztam meg kicsit játszottam, mikor várni kellett. Miért volt ez baj nekik? Mikor más meg használhatja.
2016. ápr. 14. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ők tiltották, őket kérdezd, miért tették, ne minket.
2016. ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ott is olcsón oldották meg, azaz 1 routerre max 50~100 -at enged a DHCP fel.

Ráadásul akár órákra is legohatja IP -t, ezt többnyire 100 és 200 közötti IP tartományba van.

Ha manuálisan állítod be a kapcsolathoz, azaz nem DHCP -től várod és kívül esik az automatikus tartományból akkor senkit nem is zavarsz.

Nálunk a buszváróban van ingyen WiFi, csak ugyan ez miatt, terhelet, van hogy 100 eszköz is rávan csatlakozva.

Én itt a 192.168.0.251 -et állítottam be magamnak, átjárónak és DNS -nek pedig 192.168.0.1 -et, így már sikerül kapcsolódnia.


Annyi hogy típus függő hogy 192.168.0.** vagy 192.168.1.** az IP tartomány, de ha egyik nem akkor a másik megy. :-)

2016. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!