Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan csináljak, zárt faceboo...

Hogyan csináljak, zárt facebook csoportot?

Figyelt kérdés

2016. márc. 30. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Jelentkezzünk be saját Facebook oldalunkra!

Kattintsunk a kezdőlapunk bal oldali sávjában található Csoport létrehozása fülre!

Nevezzük el a csoportot!

Hívjunk meg tagokat az ismerőseink közül!

Állítsuk be a csoport adatvédelmét! Ha a Nyilvános opciót választjuk, akkor a csoportot és annak tagjait, valamint a csoport posztjait, azaz bejegyzéseit, egymás között megosztott fotóit, videóit vagy dokumentumait bárki láthatja. Ha a Zárt opciót állítjuk be, akkor mindenki láthatja a csoportot és annak tagjait, viszont a bejegyzéseket kívülállók nem, csak a csoport tagjai láthatják. Ha a Rejtett opciót választjuk, akkor csak a tagok láthatják a csoportot és annak tagjait, valamint a csoport bejegyzéseit.

Válasszunk egy jellegzetes vagy szimpatikus ikont/logót a csoportnak!

Nézzük, hogy milyen funkciók állnak rendelkezésünkre a létrehozott csoport kezdőoldalán!

Bejegyzéseket írhatunk, amelyeket a többiek like-olhatnak, hozzászólásokat írhatnak hozzá, vagy le is iratkozhatnak róluk, azaz a leiratkozott tag számára már nem érkezik értesítés, ha valaki a továbbiakban hozzászól az adott bejegyzéshez.

Fényképeket/videókat tölthetünk fel és oszthatunk meg. A számítógépünkön tárolt fényképek és videók közül választhatunk, vagy a webkamera segítségével elkészített felvételeket tehetjük közzé. A feltöltött fényképekből albumot is összeállíthatunk.

Kérdéseket és hozzájuk kapcsolódó válaszlehetőségeket hozhatunk létre. Ez a funkció hasznos lehet, ha például egy adott témával kapcsolatban szeretnénk azt felmérni, hogy a tagok hogyan vélekednek róla.

Fájlokat tölthetünk fel, többek között szövegeket (pl.: Word), táblázatokat (pl.: Excel), diavetítéseket (pl.: PowerPoint).

Üzeneteket küldhetünk egy vagy több csoporttagnak. A megnyíló chat-ablakban a beszélgetésekbe bevonhatjuk a tagokon kívül saját ismerőseinket is. A csevegések előzményei megjelennek a postafiókunkban, így korábbi beszélgetéseinket nyomon követhetjük, illetve törölhetjük őket. Ha a tagok éppen nem elérhetőek, akkor postafiókjukba továbbítódnak üzeneteink, tehát azokra később is tudnak reagálni.

Új tagokat hívhatunk meg a csoportba, azonban szintén csak a saját ismerőseink közül választhatjuk ki őket.

Beállíthatjuk, hogy kapjunk értesítést, amikor valaki bejegyzést ír a csoport oldalára. Saját e-mail címünkre küldött értesítést is kérhetünk. Ha például az általunk felügyelt csoporthoz szeretne valaki csatlakozni, vagy új bejegyzés érkezik az üzenőfalra, akkor ezekről e-mailben is kapunk értesítést.

A kis „fogaskerék” alatt hozzáadhatjuk a csoportot az internetes böngészőben lévő kedvenceinkhez, szerkeszthetjük a csoportbeállításokat, jelenthetjük a csoportot, vagy kiléphetünk a csoportból.

A Rólunk fül alatt található lehetőségek:

Leírást adhatunk a csoporthoz. Ebben bemutathatjuk a csoportot és annak tagjait, ismertethetjük a létrehozás okait, megfogalmazhatjuk a szabályokat, a követendő normákat.

Itt láthatóak a csoport tagjai, nevük, illetve csatlakozásuk dátuma szerint. A tagok profiljánál jelezve van státuszuk is (a csoport adminisztrátora /= adminja/ vagy tagja).

A csoport adminisztrátora itt tudja „visszaadni” az admin jogot, és ő az, aki itt ruházhat fel admin joggal más tagot, vagy távolíthat el tagot a csoportból.

Ezen a részen is van lehetőség üzenetek küldésére és új tagok meghívására.

Az Események fül alatt található lehetőségek:

Eseményeket tudunk létrehozni, azaz megszerkeszthetjük egy-egy rendezvény, találkozó vagy szabadidős program „profilját”. Megadhatjuk a nevét, a részleteket, a helyszínét és a pontos dátumát. Az eseményre a csoport összes tagját meghívhatjuk, de választhatunk is a tagok közül. Az eseménnyel kapcsolatos információkat nyilvánossá vagy csak ismerőseink körében láthatóvá tehetjük. Ha csak a csoportunkban gondolkodunk, akkor szabályozhatjuk, hogy a vendégek is meghívhatják-e az ismerőseiket, és publikus-e a vendéglista.

Áttekintésükhöz külön kategóriákba rendezhetjük a korábbi és a közelgő eseményeket.

A Fényképek fül alatt található lehetőségek:

Megtekinthetőek a csoport fényképei és videói.

Lehetőség van feltöltésre is, de ezen a részen csak a számítógépünkön tárolt fotókat tudjuk feltölteni.

A Fájlok fül alatt található lehetőségek:

Dokumentumot hozhatunk létre, azaz olyan szöveget írhatunk, amelyet címmel láthatunk el, szerkeszthetjük és képet illeszthetünk mellé.

Fájlokat tölthetünk fel, többek között szövegeket (Word), táblázatokat (Excel), diavetítéseket (PowerPoint).

Megtekintésükhöz külön kategóriákba rendezhetjük a dokumentumokat és a fájlokat.

2016. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!