Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » PayPal vásárlás megéri?

PayPal vásárlás megéri?

Figyelt kérdés
Tipikusan akkor használ az ember PayPal-t ha külföldről vagy valami ismeretlen bolttól rendel először, mert így biztonságot ad. Ugyanakkor mint internetes fizetési forma, azt gondolná az ember, hogy olcsóbb is, de ez félreértés ugye? Azért kérdezem, mert felmerült, hogy a PayPal-ra kapott pénzemet kivegyem-e, ami ugye csomó levonással jár, ezért arra gondoltam, hogy talán hasznosabb lenne elkölteni vásárlással. Ezért keresgéltem itthon boltokat, ahol elfogadják, és eddig 25 terméket teszteltem találomra, és azt találtam, hogy a PayPal-os boltban az ár sokkal magasabb, mint Árgépen megnézve a többi nem PayPal-os boltot. Ez törvényszerű?

2016. febr. 4. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor mint internetes fizetési forma, azt gondolná az ember, hogy olcsóbb is, de ez félreértés ugye?"


Csak az eladónak szívás, mert tőle vonnak le jutalékot


"elmerült, hogy a PayPal-ra kapott pénzemet kivegyem-e, ami ugye csomó levonással jár"


Az összeg, amit az accouintodban látsz, már a jutalék levonása utáni összeg, tehát teljes egészében a tiéd. Ha kiutalod a magyar bankszámládra, akkor az utolsó forintig megkapod, nincs semmiféle költsége (belföldről kapod a pénzt az Unicredit bankból, mert ott vezet a Paypal magyar számlát)

Tehát nincs értelme mindenáron Paypal rendszeren belül elkölteni a pénzt, mert a legtöbb eladó úgyis beépíti az árba, vagy postaköltségbe a tőle levont 3-4%-nyi Paypal jutalékot. Vagy van ahol kerekperec leírják, hogy a végösszegre még rárakják a Paypal jutalékot, hogy nekik ne legyen veszteségük.

A fent leírt utalásos pénzkivételt tapasztalatból írtam. A belföldi formátumú számlaszámot kell megadni, nem az IBAN-t.

2016. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

3-4% az nagyon magas


egyébként PayPal-nál nem lehet VISA kártyát igényelni?

2016. febr. 8. 20:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor viszont nem értem, hogy miért használják az emberek a PayPal-t tulajdonképpen.
2016. febr. 8. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!