Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan csatlakozzak új géppel...

Hogyan csatlakozzak új géppel a már bekötött UPC-s nethez?

Figyelt kérdés

Ezen dologhoz nem igazán értek ... :D Szóval biztosra megyek és megkérdezem itt, okos emberektől :D


Tehát, nagybátyóm nemrég beköttette a netet, de még csak holnap vesz hozzá egy gépet. Ahhoz konkrétan tök jól értek, szakmám is kötődik hozzá, azt én lerendeztem neki...de sose volt dolgom azzal, hogy a netet első körben kapcsoljam a gépre.

Kérdés:

Ha a már meglévő modemből a kábelkát bedugom a gép hálókártyájába, értelemszerűen még nem lesz netezési lehetőség. Mit nyomogassak/állítsak be/csináljak, hogy működjön a 'móka'? :) Gondolom, valahol az új hálózati kapcsolatoknál kell szórakozni, de nem tudom...Valaki segítene részletesebben ? :) Megköszönném szépen.


2010. márc. 28. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem lesz alapból net. ha nem akkor rakd fel az alaplap telepítő cdjéről a drivereket
2010. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hozzánk az UPC-től kijött egy szerelő és valamit "hackelt" a gépen hogy meglegyen a kapcsolat, utána mindegy melyik gép volt rádugva, jó volt.
2010. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link] erre az oldalra kell felmenned és beregisztrálnod az új hálókártyát, mig ezt nem teszed meg nem férsz hozzá más oldalhoz.

Felhasználónév és jelszó szükséges.

2010. márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szevasz!

A részleteshez nem ártana, hogy milyen op.rendszer van a gépen.. Linux? Mac? Windows? melyik?

A net milyen? ADSL? Ahhoz a jelszót be kell a gépen állítani. Ha routeren keresztül, akkor ott.

Ha pl. kábelnet /TV-kábelen keresztül/, akkor a MODEM azonosít, nem kell jelszó.. De van még néhány variáció..

Üdv: StMiklos

2010. márc. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

22:34

A jövőben nem kell aláírnod többé a neved,ez le van írva a szabályokban ,itt el is olvashatod:

[link]

2010. márc. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Főleg a 3. válaszolónak a hasznos választ :)
2010. márc. 29. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!