Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet játékszerver portot...

SIDLER22 kérdése:

Lehet játékszerver portot nyitni simán a Windows-ból?

Figyelt kérdés
Hát miről is lenne szó??? Természetesen Minecraft! Általában én vagyok az aki a portoláshoz ért ha valki szervert akar magának akkor a portolásban én szoktam neki segíteni. Azonban nem mindig jártam szerencsével, ugyanis mindenkinek más routere van és nem mindig sikerült kinyitni. És hallottam egyik ismerősömtöl hogy nem muszáj a belépéssel szórakozni mert Windows-ból is ki lehet nyitni. Igaz ez?

2016. jan. 12. 21:50
 1/2 Tengor ***** válasza:

Milyen lehet a többi, ha te értesz hozzá, de a szerencse közrejátszik?

A portolás nem azonos a port nyitásával.

A Windows tűzfalon külön is kellhet portot nyitni, illetve a routeren is. Ha a routeren az UPnP engedélyezve van, akkor port nyitásra sincs szükség.

2016. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A windowsnak semmi köze nincs ahhoz hogy a router egy adott port forgalmát hova irányítja a hálózaton belül. Mi van ha két gépról kéred a forgalmat az adott gépre? Ezért nem lehet többek között :)
2016. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!