Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi ez az új, "Merry Christmas"...

Mi ez az új, "Merry Christmas" nevű Facebook vírus? Hogyan lehet megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

A vírus beadott egy teljesen normálisnak tűnő értesítést a Facebookomon, egy ilyesmit: "XY válaszolt egy hozzászólásra, amelyben meg vagy jelölve". Amikor azonban erre rákattintottam, az értesítés átirányított egy "yuckerz.xz" nevű oldalra, ami első ránézésre ugyanúgy nézett ki, mint a Facebook oldala. Ezek után Google Chroome feltelepített egy "Merry Christmas" nevű bővítményt. Sejtettem, hogy vírus, ezért le akartam törölni, viszont akárhányszor megakarom nyitni a Chrome "Bővítmények" részét, automatikusan bezárja az oldalt.


Valaki ismeri ezt a vírust? Mi ez, és mit csinálhat? A gépemre semmit sem töltöttem le, ettől függetlenül tehet kárt a gépemben? Hogyan lehet megszabadulni tőle?


Köszönöm a válaszokat!



#vírus #Facebook #Fb vírus
2015. dec. 12. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem dobd ki az egész Chromet a bővítménnyel együtt!
2015. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ma találkoztam ezzel a vírussal, kicsit elemeztem a kódját:

- Amíg fent van ez a bővítmény, ne menj fel Facebook-ra, mert egyből terjeszti magát tovább.

- leszedése érdekes lehet, mert a bővítmény tiltja a chrome://extensions a chrome://chrome/extensions URL-eket, és a fejlesztői eszközöket.

leszedéséhez indítsd a Chrome-ot bővítmények nélkül (--disable-extensions)

Tehát parancssorba:

C:\[...]\chrome.exe --disable-extensions

A [..] rész helyére a Chrome mappáját kell beírni (Chrome ikonján jobb klikk -> tulajdonságok, és az ablakban megjelenik a fájl helye, azt kimásolod)

2015. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Megcsináltam a fent leírtakat, betölti bővítmény nélkül...de hogyan tovább az üres felületen?
2015. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Üdv.

Én is kaptam ugyanilyen értesítést, rámentem, de egyből láttam, hogy furcsa neve van, és egyböl bezártam. Semmit se töltött még be, így nem is tudom hogy milyen oldal volt. Nem kaphattam el ennyi idő alatt? Semmit nem töltöttem le, még az oldal se töltödött be. Egyébként mobilon sima böngészöben történt az eset. Ez a vírus androidon is müködik, vagy csak windows-on megy? Bocs laikus vagyok. Köszi a válaszokat előre is.

2015. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Bővítmények nélküli módban nem tölt be a chrome://extensions lap?? Akkor Chrome bővítmények mappájából mindent törölni kell, Googlen rákeresel hol van ez a mappa (chrome extensions folder), és mindent torolsz belőle ;)
2015. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nagyon köszönöm, működik :)
2015. dec. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Második, neked külön köszönöm, sikerült orvosolni a problémát.


#4. Androidon elvileg nem működik, mivel a vírus a bővítmények közé épül be Windowson. Ismerőseim telefonjával se tudott mit kezdeni.


Ha valakinek nem sikerült a parancssoros mutatvány vagy a manuális törlés, ismerősöm úgy oldotta meg, hogy vezérlőpulton keresztül törölte a böngészőt (be kell pipálni, hogy a böngészési előzményeket is törölje, különben nem használ), és újra kell telepíteni.

2015. dec. 13. 09:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak az asztali gépet ismerem (de lehet ugyanígy van a mobilon is). Rendkívül egyszerű a dolog, nem kell parancssorral kínlódni.

Chrome, Beállítások, Speciális beállítások

A legutolsó menüpont: Visszaállítás az alapértékre

Ezután a Chrome minden bővítményt letiltva indul (ezzel letiltja azt a Merry Christmast is, ami blokkolja a Bővítményekbe való bejutást).


Ekkor már be lehet lépni a Bővítményekbe és ki kell törölni a Merry Christmast.)

2015. dec. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!