Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Erdemes a SEO-t tanulni...

Erdemes a SEO-t tanulni programozas helyett?

Figyelt kérdés
Az igazsag, hogy a programozas nekem nagyon szaraz, mert nem latom az eredmenyt. Szemben a SEO val es a web analitikaval, nemreg kezdtem el tutorial videokat nezni es nagyon tetszenek. Viszont a munkaero piacon nem tudom mennyire lehet veluk elhelyeszkedni, ezert gondoltam, hogy megkerdem itt. Valamint szoktam latni programozo allasoknal is, hogy kernek relevans diplomat, ( it, matek, statisztikus...) ez csak valami formalitas igaz, mert ha ennyire ragaszkodnak a formalitashoz, es nem a feladat orientaltsagra, az baj, pedig 10K ures infos allas van allitolag Magyarorszagon.

2015. nov. 23. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, önmagában SEO semmire sem elég.


Tapasztalatom szerint úgy szólnak az álláshirdetések, hogy "diploma vagy ennek megfelelő tapasztalat". Jó referenciákkal és megfelelő tudással bárhol kapsz munkát, bár nem Magyarországon dolgozom, lehet, hogy itt a multik még mindig rá vannak feszülve, hogy legyen papírod.

2015. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ertem, akkor te mivel parositanad a seo-t???
2015. nov. 23. 13:07
 3/6 A kérdező kommentje:
En sem magyarorszagon lakom, de az allashoirdeteseknel lattam ezt a diploma mizeriat, igaz az is ott van, hogy equal qualifications is.
2015. nov. 23. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:
HTML, CSS, JS, legalább egy népszerű backend nyelv, SQL.
2015. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"önmagában SEO semmire sem elég"

Osztom a véleményedet.


A SEO a weboldalkészítés folyamatának egy, a folyamat egészét érintő része, érinti az oldal szövegének kialakítását (amit mondjuk egy nagyobb cégnél egy marketinges végez), az oldal forráskódjának kialakítását (amit a programozó(k) végez(nek)), az oldal katalógusoldalakon/közösségi portálokon való elhelyezését, a megfelelő domain kiválasztását, némi hatással van a grafikai tervezésre is.


Mint például az ergonomikus/felhasználóbarát weboldal-kialakításnál: az sem kizárólag a grafikuson múlik, hanem a programozásban is vannak metódusok.

2015. nov. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kaptam egy nem privát jellegű üzenetet:

"Es a hozzaszolasod utolso felehez, melyik nyelveket ajanlanad?"

Mivel az oldal megjelenítése főleg a HTML-en és a CSS-en (és némileg a Javascripten) múlik, ezért abban vannak olyan "praktikák" melyek ergonomikusabbá/felhasználóbarátabbá teszik az oldalt.


Némi olvasnivaló a teljesség igénye nélkül:

[link]

[link]

2015. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!