Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tud hálózati hurok...

Hogyan tud hálózati hurok kialakulni 2 ethernet porttal rendelkező számítógépből kiindulva?

Figyelt kérdés

Mondjuk a számítógép egyik ethernet portja rá van kötve egy switchre, és vannak még ás switchek is, meg számítógépek a hálózatban. Az eredeti számítógép másik portját hogyan kell bekötni, hogy hálózati hurok keletkezzen? Vagy hogyan ne, hogy ne keletkezzen?


Ha pl ugyanarra a switchre van kötve a számítógép mindkét ethernet portja, az okozhat hurkot, vagy esetleg még más vagy teljesen más kell hozzá?


2015. okt. 18. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Most mi a kérdés? Hurok nem keletkezhet, attól hogy egy gép mindkét kártyája ugyanabba a switchbe van dugva attól még nem lesz hurok hanem [link] ez lehet.


Utoljára 10Base2-vel lehetett hurkot csinálni ha nagyon akartál de akkor szétrúgta a segged a rendszergazda (pl. én) de az olyan régen volt hogy talán nem is éltél még :) Bizony, rendszergazda, mert amikor a 10Base2 népszerű volt, akkor otthon (majdnem) senki nem használt hálózatot, főleg mert senkinek nem volt pénze két PC-re... Én emlékszem, amikor lett két PC-nk otthon és amikor merevlemez is került (először nem volt még az sem!) akkor Laplink kábellel kötöttük össze őket, bizony, párhuzamos porton, de azért gyorsabb volt mint egy tucat floppyval rohangálni a szobák között. Azt hiszem 1995 volt, mire Ethernet lett otthon, szóval nekünk röviden volt 10Base2 aztán már a 100BaseT mosta le a világot, de az én otthonom az igen fura hely volt ám, az egyik első lakossági ISDN is oda került, nem is volt ám kompatibilis a terminál amit adtak a központtal, de szép idők voltak :) Engem ha megláttak a MATÁV-nál már bújtak az asztal alá hogy megint mit akarok (és a Verseny utcai vámhivatalban is volt egy vámtiszt aki velem foglalkozott mert hát külföldről hordtam ezt a rengeteg mindent és amennyire lehetett nem akartam vámot fizetni és jobban tudtam így a vámtörvényt mint az ügyintézők). A szobák ajtajainak levágtuk a sarkát csinosan hogy az istentelen mennyiségű kábelnek helye legyen. Az volt ám a valami :D

2015. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt nem befolyásolja az sem, ha 1 db hálókártya több portjára van bedugva 2 kábel, és nem két kártyára, amik ugyanabban a gépben vannak?


Egyébként akkor általánosan a hurok az micsoda?


Ha valami végtelen körforgás alakul ki, ennyit tudok, és ez akár teljesen le is lassíthatja a hálózati forgalmat. De ez hogyan zajlik le két gép között, egyáltalán kell két gép hozzá? És kell egy switch is?

2015. okt. 19. 11:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismétlem: 100/1000BaseTX hálózatban nem tudsz hurkot létrehozni. Nem lehetséges. Pont. Amit te egy kártyának látsz egy számítógépben az az Ethernet számára két teljesen független egység mivel csak a MAC számít azon a szinten. Ahogy linkeltem, kifejezetten szokás több portos NIC -t bekötni egy switchbe hogy gyorsabb legyen a hálózat.
2015. okt. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudom már mit akarsz te! Switching loop -ból eredő ARP broadcast storm valóban haza tudja vágni a hálózati teljesítményt. Azt switchekkel lehet előidézni, például ha egy switch két portját összekötöd vagy ha egyszerűen két switchet két-két porton kötsz össze. Ez utóbbit minden magára valamit adó switch STP vagy IEEE 802.1aq alapján (elvileg) le kell tudnia kezelni hiszen jó oka lehet a rendszergazdának: gyorsabb kapcsolatot akar vagy (különösen nagy távolság esetén) redundanciát.


Az nem számít hogy a számítógépet hogy kötöd rá.

2015. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mi a különbség aközött, hogy egy kábellel összekötöm egy switch két portját, meg aközött, hogy egy számítógép 2 portját kötöm rá ugyanarra a switchre?


Lényegében ugyanaz a kettő, csak az egyikben be van iktatva egy számítógép.

2015. okt. 20. 00:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!