Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Publikus IP cím helyett...

Yaelede kérdése:

Publikus IP cím helyett privát IP cím (Telekom)?

Figyelt kérdés
Telekom-tól levél jött, "Tájékoztató az IP cím változásáról" címmel, miszerint "az eddigi publikus IP címe helyett privát IP címmel használhatja tovább hálózatunkat" Ami aggaszt, az ez a mondat: "a privát IP címet használó számítógépek éppen a nagyobb védettség érdekében, biztonsági okokból semmiféle olyan alkalmazást nem használhatnak, amik a számítógépet "szerver" (kiszolgáló) szerepben igénylik" Ez mit is takar pontosan? Pl torrentezés?
2015. okt. 14. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A privát IP cím egy belső hálózati IP cím lesz, ami azt jelenti, hogy az internet felől nem tudnak majd közvetlenül elérni téged (torrenet sem)! Ezt kb úgy képzeld el, hogy van egy router-ed, ami az internet felől kap egy "külső" IP címet, amit bárki az internetről el tud érni. Az eszközök, amiket te a router-re csatlakoztatsz (kábelen vagy wifin), már egy "belső" IP címet kapnak a router-től, amit viszont port átirányítás nélkül az internet felől senki nem tud elérni. Torrentet ez annyiban érint(heti), hogy lefelé tudsz tölteni, de visszafelé már nem, azaz seedelni nem leszel képes.
2015. okt. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magyarán, ha mégis torrentezésre vetemednék, akkor jobb, ha lemondom ezt a nagyszerű ajánlatot (felajánlja a lehetőséget a CÉG). Akkor ezen a port átirányítás sem segit, ha jól értelmezem?
2015. okt. 14. 23:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: kiegészíteném:

Természetesen mindent ki lehet játszani, köztük a Telekom eme csodálatos új ötletét is, például egy VPN (virtuális magánhálózat) segítségével.

Ugyanakkor ez a lépése a Telekomnak egy biztonság(osabb) internetet nyújt a betörésekkel kapcsolatban, de mint fentebb írtam, ezt is ki lehet játszani.

Én személy szerint ha nekem küldenék ezt a levelet azonnal kézzel foggal körömmel küzdenék e lépés ellen, mert az internetet nem csak arra lehet használni, amire a telekomosok akarják, hogy előfizetőik használják...

2015. okt. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én a helyedben azonnal lemondanám, tiltakoznék a dolog ellen.

Mert hát miről is van szó: a torrenthez port átirányítást kell végezni a SAJÁT router-eden, de ha ezt bevezetik nálad, akkor már az Ő router-ükön kellene a port átirányítást elvégezni, amit mondanom sem kell, hogy lehetetlen küldetés lenne! :)

2015. okt. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

OK, kösz a hozászólásokat. Majd lemondom ezt a nagyszerű innovációt emailben.

Mindenesetre vsz, hogy pár ezren kapnak mostanában hasonló levelet...kiváncsi leszek a visszhangra..

2015. okt. 14. 23:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Pl. Akkor vajon tudnék létrehozni otthoni webszervert? Mert a jelenlegi szűkös ismereteim alapján nem valószínű. :( Még jó hogy upc-s vagyok, ahol a dinamikus ip kb 1 évente változik.
2015. okt. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Megy a torrentezés az ilyen neten, csak ugye nem leszel aktív, azaz töredéke seeder jöhet szóba. Nekem se kéne ilyen szolgáltatás (szintén UPC-s vagyok). Még nem is a torrentezés a gond... De pl egy otthoni kameraszerver nem egy valóságtól elrugaszkodott dolog, nem egy valóságtól elrugaszkodott kérés lenne, hogy elérd pl nyaralás alatt. És ugye ez is kiesik. Persze VPN-nel ez is megoldható, de az plusz szolgáltatás, plusz pénz.
2015. okt. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Micsoda bullshit szöveg :-))) Magyarra így fordítanám:


Tisztelt előfizetőnk! Mivel kifogytunk az ipv4-es címtartományainkból, megpróbálunk NAT-olni, és ehhez keresünk előfizetőket, akik:

- nem torrenteznek

- nem játszanak online játékokkal

- nem üzemeltetnek távolról elérhető NAS-t otthon

- nem használnak otthonról munkahelyivagy egyéb VPN kapcsolatokat (vagy megy, vagy nem, de inkább nem)

- nincs routerük (duplán NAT-olni szuperjó a forgalmat ám)


Elképesztő.

2015. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akinek mindez nem tetszik, MT-azonosítójának birtokában jelezze a 1412-es ügyélkapcsolati telefonszámon, vagy a küldje el azt a nat@telekom.hu e-mail címre - ingyenesen visszaállítják:

* [link]

* [link]


2013-ban már volt ilyen:

* [link]

* [link]

2015. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!