Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Integrált hálókártya (alaplapi...

Integrált hálókártya (alaplapi) nem érzékeli a net kábel. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Portalanítottam a gépházat,illetve minden alkatreszt.Összeraktam a gépet,újra telepítettem,Win 7 Ultimate-vel,minden úgyment ahogy szokott,kész is lett az ujratelepítés.Letöltöttem minden drivert a Gigabyte oldaláról,hang,chipset,ethernet,stb,de mikor elértem az ethernet driver telepítéséhez azt írta,hogy csatlakoztassam a hálózati kábelt.Az alaplapi hálókártya nem világít,sem a routeren jelzett szám akármelyikbe is dugjam,viszont wifi van.A netkábelnek jónak kell lennie,mert wifi se lenne gondolom.Nem is világit.Előtte való nap jó volt.Sőt még összerakás után is,tehát ujratelepítés előtt.Valószinű,hogy az op.rendszerrel lesz gond?..vagy a routerrel? pls segítsetek :) Köszi :-*
2015. okt. 7. 10:31
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Ne letölts, használd az eredeti driver lemezt! Ha az nincs, ne a legfrissebb driverrel próbálkozz!

Hogy tesztelhesd (win vagy alaplap hiba) egy boot-cd (Hiren's Boot CD 15.2) segíthet, ahol is ha működik, az alaplap jó. Ha akkor sem, akkor vegyél bele egy másik kártyát! (Villámlás, feszültségingadozás szokta kilőni a hálókártyákat.)

HWINFO nevű progival esetleg nézd meg a hálókártya pontos típusát és ne az alaplap-gyártó oldalán, hanem a hálókártya gyártójának oldalán (Pl. Realtek) nézz körül driver után!

2015. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2015. okt. 7. 12:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a progit amit írtál és a network kategóriánál semmi nincs,a driver után most nézek,aztán megpróbálok boot lemezt kreálni.Ha egyik se válik be,akkor venni fogok egy új minőségi hálókártyát.Egyébként egy b75m d3h gigabyte alaplapról van szó.A tápegységem corsair cx430m es valoszinu h igazad van feszultségingadozas miatt van,ugyanis legutóbb mikor próbáltam bekapcsolni a gépet,felpörgött minden venti led vilagitott stb aztan 1-2 mp muéva leallt,tehat eleg nehezen indult el.Valószinu keves a táp a gépnek.4gb ram, hd 7770 vga
2015. okt. 7. 13:24
 4/5 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a progit amit írtál és a network kategóriánál semmi nincs,a driver után most nézek,aztán megpróbálok boot lemezt kreálni.Ha egyik se válik be,akkor venni fogok egy új minőségi hálókártyát.Egyébként egy b75m d3h gigabyte alaplapról van szó.A tápegységem corsair cx430m es valoszinu h igazad van feszultségingadozas miatt van,ugyanis legutóbb mikor próbáltam bekapcsolni a gépet,felpörgött minden venti led vilagitott stb aztan 1-2 mp muéva leallt,tehat eleg nehezen indult el.Valószinu keves a táp a gépnek.4gb ram, hd 7770 vga,i3 3220 cpu,nzxt phantom 410 géphaz.
2015. okt. 7. 13:25
 5/5 A kérdező kommentje:
sry a 2x kuldésért
2015. okt. 7. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!