Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van egy modemem és két routere...

Van egy modemem és két routerem. Azt kéne megoldani hogy mindkét router ugyan azt a netet sugározza. Hogyan? Többi lent.

Figyelt kérdés

Na most ez az elsőnél még simán működik is bejövő a modemből kimenő gépbe.Hogy csináljam meg a második routert ha csak egy különálló szóró részként üzemelne (úgyértve hogy csak vezeték nélküli hálózatra lenne használva)?

Úgy találgattam hogy egy másik kimenőból a 2. router WAN/Lan portjába is próbáltam, de így, mint gondoltam nem értem el semmit a telefon érzékeli, hogy van wi-fi,de net az nincs. Megköszönném ha valaki részletesen elmondaná mit csináljak.



2015. szept. 25. 22:45
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Nem csak dugdosni kell a kábeleket össze vissza, hanem konfigurálni is kell az eszközöket.


Sokat segítenél ha elárulnád a két router pontos típusát.

2015. szept. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
TP-Link 841N mind a kettő.
2015. szept. 26. 11:03
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

A legjobb lenne kábel nélkül WDS -el összehozni.

[link]

2015. szept. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy ábrán foglaltam össze a dolgokat:

[link]


A lényeg:

- a két router LAN oldali IP-címe legyen azonos tartományban, de ne egyezzenek, és ne legyenek az 1. router DHCP-tartományában

- a 2. (nem a modemhez csatlakozó) routernél a DHCP-szervert ki kell kapcsolni

- a két routert a LAN portjukon keresztül kell összekötni

- a két router vezetéknélküli interfészének azonosítójuk (SSID) és WPA kulcsuk egyezzen, de legyenek más frekvencián

2015. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hogy kell frekvenciát állítani?
2015. szept. 26. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:

"hogy kell frekvenciát állítani?"

Kézikönyv:

[link]

43. oldalán olvashatod a megoldást:

A router webes kezelőfelületének Wireless menüjében a Wireless Settings almenünénél a Channel listában állítsd át az Auto-t fix frekvenciára (a két routeré legyen egymástól eltérő!).

2015. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!