Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telefonon és kábeltévén kívül...

Telefonon és kábeltévén kívül hogy lehet korlátlan internetem egy községben, és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2007. nov. 6. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még vezeték nélküli internet lehet a községben. A mobilszolgáltatók internetje is elérhető, bár községben nem igazán hiszem, hogy szélessávú hálózat működik...

Örülj neki, ha a településen van kábelnet és az ADSL szolgáltatás is elérhető... Az ADSL internetnél ÁR-ÉRTÉK arányban nem igazán fogsz jobbat kapni. Ma már az is 3-4e Ft-ba kerül. Hasonlóan a kábelnethez...

2007. nov. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a weboldalon megnézheted, milyen szolgáltatások érhetők el a közeletekben:

[link]

Közvetlen hivatkozás: [link] /internet/inet.html

Az árak csak tájékoztató jellegűek, részletesebb intormációt az egyes szolgáltatók honlapján találsz.


Vezeték nélküli (WIFI):

Sok kistelepülésen van a támogatott WIFI hálózat, amely olcsón vagy ingyenesen használható.


Mobiltelefonon:

Mindhárom szolgáltató kínál szélessávú internetet (T-Mobile, Vodafone, Pannon), de ezek általában korlátosak. 5-6000 Ft 5 GB-os csomag. A Vodafone korlátlan, kivéve fájcserélő hálózatok haszálata esetén, viszont sok helyen elég lassú.


Műholdas kapcsolat:

Hirdetésben láttam, hogy az UPC Direct szolgáltatás keretében lehetőség van internet és telefon igénybevételére, de a weboldalon, még a nem elérhető információt kaptam.

Egyéb szolgáltatókról árakat nem tudok.


Mikrohullámú internet:

Néhány településen elérhető. Ára elég változó. Legolcsóbb csomag kb. 4500 Ft/hó.


ADSL:

Telefonvonalon keresztüli Internet, új előfizetőknek T-Com területen akár 2500-3000 Ft is lehet a havidíj (a telefon havidíján felül, 1Mbit/s sebesség, 1 év hűségnyilatkozat). Szolgáltatóváltóknak: kb. 4000 Ft/hó.

A telefonvonal nélküli ADSL (a fenti feltételekkel) szerintem nem éri meg, mert a havidíja is annyival több.

ADSL esetén arra kell figyelni, hogy ha túl messze van a telefonközpont, akkor a nem megy a maximális sebesség. Kisebb sebességnél 5 km, felett, nagyobb sebességnél 2-3 km.


Kábeltv-n keresztül:

Olcsóbb lehet az ADSL-nél, de általában ezek a csomagok alacsonyabb sebességet nyújtanak.

2007. nov. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!