Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tehetek, hogy ne tudják...

Mit tehetek, hogy ne tudják feltörni a gmail-emet? És a facebook-omat?

Figyelt kérdés
Ha facebook-nál olyan emailcímet használok, amit senki sem ismer és sehol sem látható, akkor nem lehet feltörni igaz? És a gmail-nal mit kell tennem, hogy ne lehessen feltörni? Ezt a címet ismerik páran. Ha van ötletetek, pontosabb leírást is kérnék. Köszönöm.

2015. aug. 14. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
állíts be telós ellenőrzést
2015. aug. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ne oszd meg senkivel a jelszót és legyen benne kisbetű,nagybetű,speciális karakter,szám és álljon minimum 9 karakterből.. bár 9 az a nagyon minimum..

ja és ne tölts le mindent ne kattints ismeretlen forrásból linkre és legyen rendesen védve a gép ahonnan fellépsz.. ha valaki nagyon paranoiás akkor pl nyitott wifihálózatot sem használ..

2015. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hogyan?
2015. aug. 14. 20:19
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen a jelszavamat senki sem tudja, egyik oldalon sem. És ha egy hackerről van szó?
2015. aug. 14. 20:26
 5/12 Kőváry Orsolya ***** válasza:
100%
Nem ismerlek, de kérdezd meg magadtól, vagy-e olyan fontos ember, van-e olyan fontos e-mail a levelezésedben, vagy a Facebookodon, amiért érdemes a feltörésével vesződni? Ha csak viccből csinálná valaki, mert miért ne, akkor előbb fog foglalkozni egy könnyen feltörhető fiókkal.
2015. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne legyél gazdag és/vagy érdekes! :)
2015. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Van egy konkrét személy, aki bosszúból akar nekem ártani.


Olyan beállítás van esetleg gmail-nél, hogy pl csak egy adott számítógépről és/vagy telefonról lehessen belépni? (Nem utólag küld értesítést, ha már megtörtént?)

2015. aug. 14. 20:32
 8/12 anonim ***** válasza:

A facebook-os/gmail-es "feltörések" abból adódnak, hogy a felhasználó (szóval nem a Facebook/a Google):

* gyenge jelszavat választ

* a jelszavát elárulja mindenkinek

* a levelezését/közöségi oldalas profilját nem biztonságos, mindenki által elérhető helyről - Internet-kávézóból, könyvtrából, iskolából, hotspotról, stb... - éri el, ahol könnyen megszerezhetik a jelszavát

* ha relatíve biztonságos helyről éri el, akkor is beszerez valamilyen kártevőt, ami szépen továbbítja a jelszavát


Ez ellen védekezni:

* Hosszú - minimum 8 karakter - és változékony - legalább az angol ABC egy nagybetűjét, számot, az angol ABC kisbetűjét tartalmazza - legyen a jelszó!

* A jelszavadat ne áruld el senkinek - még a legjobb barátodnak/barátnődnek/szüleidnek/gyermekednek/ivócimborádnak se!

* A saját gépedet tartsd karban: lehetőleg hivatalos helyről (boltból, a gyártó weboldaláról) származó szoftvereket használj, azokat frissítsd rendszeresen - kiemelten igaz ez a vírusirtóra és a böngésződre!

* Ne kattints ész nélkül: legyél kicsit paranoiás, figyelj oda, mi jelenik meg előtted, ne bízz semmilyen csábító tartalomban (azonnali meggazdagodás, aranyos/cicás Powerpoint-bemutató, hiper-szuper csodaszoftver, stb...)!

* Legyél óvatos a nyílt elérési lehetőségekkel - vendéglátóhelyek, iskola, nyílvános hotspot, könyvtár,...

* Használj kétfaktoros azonosítást: ahol az egyszer használatos jelszót az Internettől független módon, SMS-ben kapod meg.

2015. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kétlépcsős azonosítás a Google-nál:

[link]

2015. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Van egy konkrét személy, aki bosszúból akar nekem ártani."

Akkor viszont baromira a bögyében lehetsz, ha képes horribilis mennyiségű időt és energiát áldozni, és még a börtönt is kockáztatni, csak azért, hogy neked egy kis bosszúságot okozzon.


Tisztázzuk: amire sokan rávágják, hogy feltörés, annak köze nincs a feltöréshez. Az emberek szeretnek ezzel a szóval dobálózni, holott fogalmuk sincs róla, hogy az mi.

Feltörés az, amikor egy rendszerbe annak hiányosságait vagy gyenge pontjait kihasználva illetéktelenül behatolnak. (Az, hogy a szomszéd utcában a Jóska megtudta az exedtől a bizalmasan neki elárult Facebook-jelszavadat, és azzal belépett, az nem feltörés.) Egy rendszer feltöréséhez brutálisan nagy tudás, és gyakran sok idő kell. Az országban alig pár olyan ember van, aki birtokában van ekkora tudásnak, és biztos lehetsz benne, hogy piti dolgokért nem kockáztatnák a hátsójukat.


Persze, más módon is be lehet hatolni illetéktelenül egy rendszerbe. Mondjuk ha rávesznek, hogy eláruld a jelszavadat. Vagy ha hagyod, hogy hátsókaput telepítsenek a gépedre. Ezek viszont olyan dolgok, amiket egy kicsit is érettebb felhasználó el tud kerülni.

Ha rendesen védett a géped, nem telepítgetsz minden marhaságot, csak mert a "haver küldte", és a jelszavad nem a barátnőd keresztneve, akkor nincs okod félni. Attól, mert valaki tudja az e-mail címedet, még nem fog tudni belemászkálni. Szerinted ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor tényleg ennyien használnák, akár komoly célokra is?

2015. aug. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!