Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért seedelek ilyen lassan?

Miért seedelek ilyen lassan?

Figyelt kérdés
Van egy letöltő oldal ahonnan folyton letiltanak mert nem seddelek eleget. A torrentem mindíg nyitva hagyom és folytom nézegetem, hogy tölti-e vissza a filmeket, de van amikor egyáltalán nem seedel viszont előfordul, hogy egész szépen elkezdi visszatölteni az anyagot pár óra erejéig, de ez sajnos ritkán fordul elő. Az lenne az igazi kérdés, hogy mit tudok tenni, hogy gyorsabban visszatudjam tölteni a filmeket amiket letöltöttem?

2015. júl. 25. 23:39
 1/4 fersk ***** válasza:
Gyorsabb netcsomag.
2015. júl. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan torrentet tölts le, amit sokan töltenek, így azt vissza tudja osztani.


Ez a visszatöltéses szabály annyira hülyeség. Nem értik meg a kitalálói, hogy ASZIMMETRIKUS internet kapcsolatban, amit a lakossági internetkapcsolatok 99,99%-át adják, a feltöltési sebesség tizede a letöltésénél.


AZ Ncorén legalább humánosabban csinálják, 48 óráig kell seedben tartani a torrentet, ami nem egyenlő a 100%-os visszatöltéssel.

2015. júl. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kevered a seed, és a feltöltés fogalmát.

A seed az azt jelenti, hogy "várakozás letöltőre" készenlétben vagy a feltöltésre, (tehát nem töltesz fel).

Minden torrent oldalon megvan ennek adva erre egy időpont, vagy 48 óra, de van ahol 24..

Van egy kb két heted, (lehet máshol több), hogy leseedeld a 24, vagy 48 órát, (magyarul, ha 1 óráig seed állapotban van a torrent, akkor 1 órát már leseedeltél)

A feltöltés az, hogyha seederként talál a tracker egy letöltőt, akinek áttudod adni a csomagokat, így te egy 'peer' leszel.

Ha van letöltő, és feltöltesz, akkor legtöbb torrent oldalon a 10%-át, vagy többet/kevesebbet, visszatöltöd a torrent nagyságának, automatikusan törlődik a tartozásokból.

UI: Lassan seedelés, ez tetszett :) minél többet van seed állapotban a kliensben a torrent, annál gyorsabban fog leseedelni :)


Remélem tudtam segíteni.

2015. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az internet sebességével biztos nincs baj. Lehet nem vagyok tisztában azzal, hogy mi a különbség a seed és a visszatöltés között mert nem vagyok egy nagy számítógép függő, de nem is érdekel különösebben mert úgylátom megértették a válaszolók a mondanivalómat. Köszönöm a segítő kommenteket :)
2015. júl. 26. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!