Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Sosem értettem a hálózatokhoz. Ki is tud kergetni a világból. Van egy laptop ami állandóan a helyén van és kábellel csatlakozik az internetre. Viszont az nem az én gépem és az enyémet szeretném használni azzal a kábellel. Nincs wifi. Szóval ha kihúzom a gépből és csatlakoztatom az enyémhez, nem történik semmi. Mutatja hogy csatlakoztatható, de ott van a sárga felkiáltójel. Áramtalanítottam a modemet egy 10 percre kb, és utána dugtam be a gépbe aztán utána kapcsoltam be a gépet is. Lehet hogy a gépben kell megcsinalni? Segítsetek, nagyon fontos lenne
2015. jún. 22. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak modem, nincs router? Akkor talán a szolgáltató az az idegesítő fajta, aki beregisztráltatja a gép MAC címét, és csak azt engedi csatlakozni.


Lehetőségek:


1. Routert beiktatni, MAC címet klónozni

2. A saját géped hálókártyájának a mac címét átírni a másikéval azonosra (eszközkezelő -> tulajdonságok -> speciális -> hálózati cím)

2015. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:
Vagy veszel egy 5 ezer Ft-os routert és beállíttatod megfelelően.
2015. jún. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, esetleg a hálózati kártya fel van telepítve?

Úgy értem az illesztőprogram.

2015. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze hogy fel van. Másik helyen ahol ugyanez a helyzet simán megy a nettó ha csak atdugom

Mondjuk ott van router is

2015. jún. 22. 15:15
 5/7 Tengor ***** válasza:
A MAC szűrés lesz egyébként a probléma.
2015. jún. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tengor ***** válasza:

Ne privátba!

A 12 db 0 az nem a MAC cím, hanem az IP cím.

Nyiss egy parancssort és írd bele: ipconfig /all majd a hálózati kártya fizikai címét keresd ki! Ez 6x2 hexadecimális számjegyből áll.

Itt pedig a leírás, hogy hogy kell módosítani a gépben lévőt: [link]

2015. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
melyik gépben nyissak parancssort?
2015. jún. 23. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!