Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Segítség! Belehet kötni egy...

Segítség! Belehet kötni egy házban 2 helyre az internetet?

Figyelt kérdés
A házban csak 1 szobába van lefűzve az internet kábel egy modemmel.Vettünk még egy asztali gépet, és beraktuk egy szobába.A szoba ahol van kb 20 méterre van a modemtől.Ezért szeretném kérdezni, hogy a szolgáltató ha ad még egy modemet és lefűzik ide is menni fog-e az internet?Ha nem, hogyan lehet megoldani ezt?Biztosan 2015-ben van rá megoldás:)

2015. jún. 21. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Van rá megoldás. Routernek hívják
2015. jún. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van routerem, de csak 1 ki és be csatlakozó van rajta...Szóval nem tudom elosztani a netet rajta kábelen...De a szolgáltató akkor nem tudja lekötni 1 modemmel?
2015. jún. 21. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát lehet kapni olyan Switch-et amin 4 port van. Valószínűleg a tied csak egy modem. Esetleg Wifi-s modem. De még a legolcsóbb Routereken is legalább 4 switch van azaz 4 gépet lehet rákötni + WIFI.

Lehehetséges hogy a szolgáltató kiépíti neked és kapsz még 1 modemet. Nemtudom jelenleg hogyvan. De a modemért mégegyszer ki kell fizetned az internetszámlát az biztos. így a szolgáltatónál is a routert fogják ajánlani. Sőt talán adnak is egyet ingyen.

2015. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondj egy típust is, mert az ipari routereket leszámítva nem nagyon találkoztam még olyannal aminek ne lenne több portja. (Szerintem te kevered a modemmel.)
2015. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tp link wireless usb adapter
2015. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tendám van. Olyan mint a képen, csak van még rajta egy kék csatlakozó is a sárga mellett. [link]
2015. jún. 21. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:

ROUTER TP-Link TL-WR541G + lan kábel. Ezzel old meg

nálunk 4 szoba 4 pc

2015. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez meg mi a rák? :D
2015. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

most hogy utánanéztem, tényleg van a tenda-nak ilyen terméke ami router és csak 1 portja van. mindenesetre ezt a márkát alapból hanyagold!

inkább ilyesmiben gondolkodj:

[link]

vagy ha tényleg megbízhatót akarsz akkor:

[link]

az ilyen tenda, tp-link és társait nem ajánlom. ha jót fogsz ki akkor működik rendesen, de sok köztük a selejt és megbízhatatlanok. (ettől persze még népszerűek mert olcsók)

de hát tudjuk hogy mi is a helyzet azzal a bizonyos olcsó hússal :)

2015. jún. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!