Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router visszaállítása?

Router visszaállítása?

Figyelt kérdés
TP-link-es routernel (192.168.1.1) a dhcp-t letiltottam, és így nincs net, hogyan tudnám visszahozni a router beaállítást net nélkül? mert nem dobja ki sehogy sem, vagy hogyan tudnám a routert újra működésbe hozni?

2015. jún. 1. 15:06
 1/8 Tengor ***** válasza:

A router működik, csak a DHCP-t kapcsoltad ki, ami miatt a PC-d nem kap IP-t.

Két lehetőség:

a.) reseteled a routert, visszaáll alapra és újra be kell állítani mindent

b.) a PC-n beállítasz fix IP-t (192.168.1.y) (1<y<254) majd tudsz csatlakozni a routerre.

2015. jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Resetelni hogyan tudom? csak azzal a kis gombbal hátul?
2015. jún. 1. 15:12
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
Pontosan. Nyomva tartod addig, amíg az összes led ki nem gyullad.
2015. jún. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
próbáltam mindenhogy, kikapcsolva bekapcsolva nyomni egyszerre, de egyiksem működik. A második lehetőséget hol kell beállítani?
2015. jún. 1. 15:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a reset gombot hosszan nyomtad és utánna sincs net, akkor talán más gond (is) van. Egyébként a router előtt még van net?


Megj.: Nekem is TP-link routerem van, de az IP -je 192.168.0.1

2015. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam a resetet kikapcsolt/bekapcolt állapotban mindenhogy, de nem jön be. Nekem 192.168.1.1 ip cimen jött be, a channelt váltosztattam meg 6-ra illetve a dhcp-t tiltottam semmi mást nem csináltam.

Pc-n hogy lehet megváltoztatni net nélkül az ip-t?

2015. jún. 1. 15:50
 7/8 A kérdező kommentje:
van egy másik routerem azzal is probáltam az 0.1-re jött be de nincs rajta net.. hogy kellene ezt beállítani hogy legyen rajta?
2015. jún. 1. 16:12
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

Itt találsz részletes beállítási útmutatót TP-Link routerhez magyar nyelven: [link]


Csak költői a kérdés: de ha ilyen alap dolgokat nem tudsz a routerek világáról, hogy hogyan kell rajta beállítani az Internetkapcsolatot, akkor minek nyúlsz ilyenekhez, mint a DHCP kiszolgáló?!

2015. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!