Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a nagyméretű...

Miért lassú a nagyméretű fájlok torrenten keresztüli letöltése a laptopomon?

Figyelt kérdés

Nemrégiben vettem egy laptopot, elég erős, de valami furcsaságra lettem figyelmes... Ha 5-10 vagy még több GB méretű fájlokat töltök le, akkor a letöltési sebesség a kelleténél sokkal kevesebb, 3.6MB/s helyett (eddigi megfigyeléseim alapján) maximum 1.1MB/s. Úgy gondoltam, a torrenttel, vagy a nettel van a probléma, habár több nagyobb torrent esetén is megfigyeltem a jelenséget. Most viszont kipróbáltam az asztali gépen, és ugyanazokkal a beállításokkal a gépen teljesen egészséges sebességű volt a letöltés. 1-2GB-os fájlok letöltése esetén a laptop is produkálja a kellő sebességet. Természetesen wifi és vezetékes kapcsolattal is próbálkoztam, de nem javult a helyzet. És még valami: minél kevesebb van hátra a letöltésből, annál gyorsabb az adott torrent letöltési sebessége. Ez viszont csak akkor érvényes, amikor már csupán néhány GB van hátra a letöltésből.

Mi lehet a probléma oka?


Néhány információ:


Asztali gép OS: Windows 7 Ultimate 64-bit

Notebook OS: Windows 8.1 Enterprise 64-bit


Asztali gép merevlemez: SAMSUNG HD103SJ

Notebook merevlemez: TOSHIBA MQ01ABD100


Vírusvédelem mindkét eszközön: Kaspersky Internet Security 2015



Szerintem minden esetleg szükséges adatot megadtam, de ha valami még szükséges a probléma megoldásához, természetesen leírom.


Köszönöm előre a segítséget!


2015. máj. 17. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túl lassú a laptopban lévő merevlemez, vagy a hálózati driverekkel van valami gond. Esetleg arra van mód hogy bebootolj egy live Linux rendszert és ott próbálj meg letölteni valamit?
2015. máj. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából a merevlemezzel én szerintem azért nincsen gond, mert egy szimpla helyi másolási vagy áthelyezési műveletet gond nélkül elvégez, 20-30MB/s sebességgel. De kipróbálom délután, hogy Linuxon milyen, most pillanatnyilag nincsen kéznél.
2015. máj. 18. 08:05
 3/4 anonim ***** válasza:
20-30mb/s nagyon gyenge. És mivel a torrent úgy működik, hogy előbb lefoglalja a teljes helyet, és úgy cseréli ki utána a letöltött adatokra, ezért nagyon vissza tudja fogni. És ha egyszerre kell ezeket a műveleteket végrehajtani akkor nagyon belassul a vinyó.
2015. máj. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az asztali gépem vinyója is ilyen sebességgel olvas és ír, úgyhogy nem tudom.. Viszont valamiért most maximális sebességgel tölt le, de fogalmam sincs, hogy mi történhetett, ha csak nem az, hogy a torrent átmeneti tárát 128-ról 512 MB-ra növeltem.. De idáig ez sem segített.. Mindenesetre, köszi a segítséget, úgy néz ki, most jó minden. Aztán remélem, így is marad :)
2015. máj. 18. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!