Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudhatom meg hogy más...

Hogyan tudhatom meg hogy más is használja a Wifi-met?

Figyelt kérdés
Kérem a gúnyos megjegyzéseket mellőzni.Nem vagyok egy nagy számítástechnikus.Van egy routerem hogy fennt az emeleten is tudjak netezni, de nincs jelszóval levédve,örültem hogy egyáltalán üzembe tudtam helyezni.Azt tudom hogy ha valaki lopja akkor nálam lassúbb a net, de van a laptopon valami lehetőség hogy ellenőrizzem , hogy éppen most rá van e valaki csatlakozva?

2015. máj. 3. 16:35
 1/7 Tengor ***** válasza:

A router konfig felületén lehet figyelni általában, de egyrészt ha a jelszavazás problémás volt, akkor ez is az lesz, másrészt mit érsz a tudattal, hogy tudod, "most épp lopják"?

Szólj valakinek, aki látott már routert, hogy zárja le WPA2-vel és akkor megoldódik a problémád.

2015. máj. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A router webes beállítófelületén lehet megnézni.

Ehhez nyitnod kell egy webböngészőt, és a webböngésző felső címsávjába (nem, nem az alsó Google keresőbe!) be kellene írni a router elérhetőségét - ez általában [link] vagy [link] szokott lenni.


A sikeres csatlakozás után webes felület felhasználónevet és jelszót kér - alapértelmezetten a felhasználónév

admin

és a jelszó is

admin

vagy a jelszót nem kell kitölteni.


Ha sikeresen beléptél, akkor meg kell keresni, hogy hol írja ki a csatlakozott kliensek listáját. Ezt általában Wireless statistics vagy Wireless client menüpontban találhatod meg.


"de nincs jelszóval levédve"

Pedig nagyon ajánlott - sok bosszúságtól kíméled meg magad.


A pontos beállításokat a router pontos gyártójának és típusának tekintetében lehetne megmondani.

2015. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tengor köszi.

De hol van a router konfig felülete?

Azért fontos hogy ne lopják, mert ma kétszer is észrevettem, hogy egy cigánygyerek lopja a netet.úgy volt hogy délelött kib..szott lassú volt,és gondoltam lemegyek, újra indítom.ekkor láttam hogy a routeren nagyon gyorsan villognak a ledek.kikapcsoltam,és csak úgy kinéztem az ablakon, és látom egy cigánygyerek űl a ház elötti parkban a padon és okostelefonozik.viszont mikor kikapcsoltam a gyerek felállt és elment.egy órával ezelött megint kinéztem, a gyerek ott telozott.megint kikapcsoltam, ő egyből elment . szerintem ez nem véletlen, hogy épp akkor kell elmennie, mikor kikapcsolom a routert.

2015. máj. 3. 16:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha megmondod, hogy milyen routered van, meg tudjuk mondani a címét és be tudod kapcsolni a jelszóvédelmet. Nem kell hozzá érteni. Sok router pl. a 192.168.0.1 címen elérhető,

alapbeállítások szerint:

felh: admin, jelszó: admin

2015. máj. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, a router,Belkin 54 g.

köszi.

2015. máj. 3. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:
192.168.2.1 a címe. Jelszó mezőbe ne írj semmit, csak kattints a submit gonbra, ezután Wireless -> Security menüpont alatt beállíthatod a jelszót.
2015. máj. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, azt hiszem sikerült, most valóban kéri a jelszót. köszi mégegyszer.
2015. máj. 3. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!