Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok sima routerre...

Hogyan tudok sima routerre wifit csatlakoztatni?

Figyelt kérdés
Németországban élek és a Kabeldeutschland-nál van internet előfizetésem. Olyan routert vettem, amiben nincs wifi. Aki beszerelte azt mondta, hogy nem baj, mert csak egy sima wifi-s routert kell rácsatlakoztatni ami továbbítja a jelet. Volt is egy Netgear wifis router a szekrényemben, csak nem tudom úgy rácsatlakoztatni, hogy bejöjjön rajta a net. Hogyan tudom megcsinálni? Remélem eleget írtam ahhoz, hogy segíteni tudjatok, amit előre is nagyon szépen köszönök! :)

2015. márc. 20. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor most a szolgáltatós router lesz az #1, a netgear a #2-es.


Az #1-es nek ugye vannak portjai (gondolom 4) amikre a gépeket lehet csatizni, az egyikbe menjen egy netkábel.

A #2-nek van egy olyan portja, ahol a net megy bele, ide jön az előbb említett kábelnek a másik fele.


Így már nagyjából közös a hálózat, alhálózatként működik a #2 és van rajta internet is, még nincs vége.


Kell még egy netkábel, bedugod a #2-be, és összekötöd egy géppel, majd megnyitsz egy CMD-t (Windows gomb + R, majd beírod: cmd.exe). Ide írd be ezt: ipconfig

Olyat kell keresned, hogy Default Gateway. Nekem ez 192.168.1.1 ezt írd be a böngésző címsorába, jön a router admin panelje.


Router leírása alapján (neten megkeresheted) belépsz, általában admin/admin, vagy admin/üres, admin/password párosok az alap beállítások, ha sikerült menj a wifi beállításaihoz, kapcsold be ha kell, jelszót állítsd meg ilyenek. Kb ennyi lenne. Ezt az utolsó lépést anélkül is megcsinálhatod, hogy össze van kötve a két router, szóval nem kell még plusz netkábelt szerezni ha nincs.

2015. márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ viperM! Minden lépést követtem de sajnos nem sikerült. A Netgear kezelőfelületébe be tudtam lépni az admin/passowrd adatokkal, viszont a netet nem érzékeli. Van egy internet-visszajelző lámpa a #2 előlapján, ami nem kapcsol be. A kezelési útmutató szerint egy szürke kábelt kell bedugni a #2-be, hogy a netet 'fogja'. Ennek a kábelnek az egyik vége kisebb, a másik nagyobb, olyan méretű mint egy hálókábel. A kicsi vége kell hogy a #2 routerbe menjen, a nagy pedig a falba, vagy egy DSL kimenetbe ami jelen esetben nekem az #1-es router.

Próbáltam sima lan-kábelt dugdosni, a szürke kábelt az #1-es router külön kimeneteibe, de semmi :/

2015. márc. 21. 09:56
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ha ilyen a csati (képen a baloldali) akkor az nem router, hanem ADSL modem, szerintem ezzel nem fog összejönni amit akarsz.

2015. márc. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!