Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet meg osztani hálózat...

Hogy lehet meg osztani hálózaton usb modem-es internetet?

Figyelt kérdés
Ha van valakinek egy két ötlete meg oszthatja velem mert nekem semmi ötletem nincs. Próbáltam router-el bár usb port nincs rajta de próbáltam switch el is meg közvetlenül két gép között is.
2010. febr. 15. 19:29
 1/4 czibles ***** válasza:

attól függ, hogy hány gépre akarod szétosztani.

legegyszerübb, ha csak 2 fele:

"egyik" gépbe bedugod a modemet, és a halókártyákikat összekötöd a 2 gépnek (vagy wifin). "második" gépen meg beállítod, hogy az "egyik" géptől kérje a netet.


vagy az "egyik" gépet (amiben a modem van) felkonfigolod routernek, és egy swichel annyi felé osztod, ahány felé akarod.


vagy veszel egy usb-s routert és hátha működik azzal (szerintem működik, de nem mernék megesküdni rá)

2010. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hm ez nem hangzik olyan bonyolultnak de hogy tudom megcsinálni hogy fel konfigurálom a gépemet router-nek?
2010. febr. 15. 20:08
 3/4 czibles ***** válasza:

nem tünik annak, de elég komoly hálózati ismeretek kellenek hozzá.

olvass utána, google a barátod (lehetőleg angolul keress)... én sem csináltam még ilyet, úgy hogy pontos információkkal nem tudlak ellátni, de azt tudom, hogy lehet.


szerintem az 1) lehetőséggel próbálkozz, vagy ha tudsz szerezni kipróbálásra usb-s routert akkor meg azzal.

abban viszont biztos vagyok, hogy ezt win alól és grafikus felülettel nem fogod tudni megcsinálni.

2010. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Fritzboxnak van olyan wlan router,ami kezeli az usb-s modemet. A gyártó céget AVN-nek hívják. De nem lesz olcsó sajnos, kb.150 euro.
2010. febr. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!