Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Olyan tényleg van hogy a net...

Olyan tényleg van hogy a net sebességét wifin nem garantálják?

Figyelt kérdés
30-ról 60 mb-re váltottam az előfizetésem, a sebesség mégis maradt 30, vagy az alatt. A UPC telefonos ügyfélszolgálata azt mondta hogy a wifin keresztül nem garantálják ezt a gyorsaságot, próbáljam meg kábelen. Köszi.... Meg hogy ha sok vezeték nélküli hálózatot lát a környéken a laptop, az is emészt sávszélességet. Nem értek hozzá de ez igy marha jó, ezért minek extra gyorsaság ha úgysem látom!!??

2015. márc. 11. 17:29
 1/4 |Orfeusz| ***** válasza:

Azért nem garantálják, mert lehet hogy a wifi a szűk keresztmetszet, mondjuk a router csak 30mbps maximumra képes. A sávszélességed ugyanúgy megvan, csak nem tud átjönni annyi a routeren.

A 60mbps net mellett olyan 45-55 lenne a reális elvárás, de ha torrentezel akkor érdemes kábelen rákötni a gépet a netre, mert akkor nem lassítja a vezetéknélküli szakasz.

A többi hálózatnak köze sincs a tiedhez, ez már a babona kategória:D

2015. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dj.N4tk0 ***** válasza:

Attól is függ,hogy milyen messze van a két eszköz egymástól?

Milyen anyagok vannak közöttük amelyek leárnyékolják a jelet (fal,beton,vas szerkezetek)?

Van-e mellette másik olyan eszköz ami zavarhatja a jelet,mert ugyanazon a frekvencián van?

stb..........

2015. márc. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dj.N4tk0 ***** válasza:

Nem írtad,hogy milyen eszközről csatlakozol?

lehet,hogy régi a laptop és a benne lévő wifi jel vevő.

Vagy a router csak ekkora sebességre képes.

Valószínűnek tartom,hogy valamit bekéne újítani.

Megkéne nézni ezeket és akkor rájössz,hogy mit kellene lecserélni,ahhoz,hogy kitudd használni ezt a sebességet.

2015. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen, olyan 50 mbps körül vártam volna...

nem torrentezek

a laptopom hp8440p nem gondoltam hogy ettől is függ,egyébként most megnéztem és az lehetett a baj hogy a másik szobában volt a router. igy most hogy itt van tőlem egy méterre már okés. 56 mbps mértem, köszi a segitséget mindenkinek

2015. márc. 11. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!