Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha le van tiltva egy telefon...

Ha le van tiltva egy telefon egy Wifi hálózatról, hogyan lehet a tiltást kikerülni valahogy a telefonról?

Figyelt kérdés

2015. márc. 5. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a telefont tiltják hanem a MAC-t. Kikerülni sehogy nem lehet, csak max cím átírással ha van ilyen alkalmazás az adott rendszerre.
2015. márc. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg MAC alapján vagy tiltva.


A telefonban lévő wifi-csatoló MAC címét változtasd meg valahogyan. Telefonon nem tudom, hogyan kell, eddig csak PC-n csináltam ilyet, amikor külföldi nyaraláskor az ingyen wifi csak egy óra netezést engedélyezett, utána MAC alapján letiltott. Megváltoztattam a MAC címet, és újabb órát tudtam netezni ingyen.

Valószínűleg Android alatt ehhez rootolás kell.

Ilyet találtam a Marketen:


[link]


Root kell hozzá, meg egy BusyBox nevű framework(?).

2015. márc. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen ám de nem tudni milyen szabállyal van tiltva.

-Minden MAC cím tiltva, kivéve:... (ekkor esély sincs a csatlakozásra)

-Minden MAC cím engedélyezve, kivéve:...

2015. márc. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az biztos hogyha én állítom be a MAC szűrést akkor csak az általam használt készülékek engedélyezettek mert ennek így van értelme.Ebben az esetben hiába irkálod át esélyed sincs.
2015. márc. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bizony lehet cserélni MAC-ot androidon.suliban is így van,valaki először kinézte a kódot,utána mindenki azt használta,majd tiltottak mindenkit.aztán egyik infó órán kinéztem az egyik gép MAC ip-jét,gyors change,és lám van wifim. :)
2015. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!