Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha átállok a google DNS...

Ha átállok a google DNS szerverére, lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

[link]


Gondoltam, kipróbálom, amit ezen az oldalon írnak. A T-Home, akikkel előfizetést kötöttem, megbüntethet ezért? Vagy nekik mindegy, melyik szervert használom? A probléma az, hogy az asztali gépem hiába jelez internetelérést, nem hoz be semmilyen weboldalt. Az ipv4 mellett "Internet" felirat van, viszont az ipv6 mellett vagy "Nincs hálózati hozzáférés" vagy "Nincs internetelérés" üzenet. Ha a routert a laptopra kötöm rá, azon van net.



2015. márc. 4. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet belőle baj.

Az internetszolgáltatónak teljesen mindegy melyik DNS szervert használod.

2015. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Már azért is büntetnek, ha az előfizuhoz adott t-online-os emailcím helyett a gmailt használod! Több haverom emiatt ül börtönben. :-/
2015. márc. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem gond itt válaszolok a privát üzenetre ( csak mert ez nem olyan téma, amit feltétlen privát üzenetben kell megvitatni ).


A DNS szerver címét nem feltétlen a routerbe kell beállítani. A Windows TCP/IP beállításinál is be lehet írni a DNS szerver címét.

Viszont ha a laptopon működik a T-Home DNS szerverével, és ha az asztali gépről már a router kezelőfelületét sem tudod elérni, akkor ott nem a DNS szerverrel lesz probléma.

Nekem ez a AdwCleaner program elég gyanúsnak tűnik. Nem is értem hol találtad ez. Ha már gép tisztítás akkor inkább CCleaner.


Szerintem az lesz a legegyszerűbb ha újratelepíted a gépet.

2015. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy megoldja? Az nem történhetett meg esetleg, hogy valamilyen hardver sérült meg? Hálózati kártya? Csak mert elég szar érzés lenne, ha 3 nap használat után már baj lenne a géppel.
2015. márc. 4. 17:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem valószínű hogy hardver hiba lenne, persze nem kizárt.

De ez csak azután fog kiderülni, ha újratelepítetted a géped, és felraktad rá a legfrissebb illesztőprogramokat.

2015. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Neten raktam össze egy PC-t a pcx-en (alaplap, proci, ram, hdd, odd, tápegység, vga + ház), össze is szereltettem, de az op. rendszert azt egyik iskolában dolgozó rendszergazda telepítette fel, nem én. Amennyi CD-t a csomagban küldtek nekem (pontosan 2-t, a vga-nak meg az alaplaphoz egyet), azon rajta van az összes szükséges driver? Ill. a telepített driverek benne vannak mind a "Programok telepítése és törlése"-ben? Mert akkor tudnám, hogy ő mit tett rá.
2015. márc. 4. 17:20
 7/11 anonim ***** válasza:

"Amennyi CD-t a csomagban küldtek nekem (pontosan 2-t, a vga-nak meg az alaplaphoz egyet), azon rajta van az összes szükséges driver? Ill. a telepített driverek benne vannak mind a "Programok telepítése és törlése"-ben?"


Igen, a CD-n általában rajta van, de érdemes inkább az alaplap gyártójának a weboldaláról beszerezni a drivereket meg onnan biztos a legfrissebbet töltöd le, a CD-t meg ki tudja mikor írták ki.

A programok telepítése és törlésébe nem mindig jelenik meg a driver. Ez az illesztőprogram fejlesztőjétől függ. Általában csak azok vannak ott, amelyek az adott eszköz beállításait megjelenítő, grafikus szoftver is telepítenek a driver mellé.

2015. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha véletlenül hardver ment tönkre, akkor melyik? Hálózati kártya? Asrock B85M Pro4 alaplapom van, aminek van integrált hálózati kártyája (ha jól tudom, nem biztos) . Ha az romlott el, akkor alaplapcsere?
2015. márc. 4. 19:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, de feltételezem hogy van rá garancia. Szóval elvileg ki kell cserélniük.
2015. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Van rá. Mielőtt azért nekiállnék újrarakni, próbálkozzam meg egy rendszervisszaállítással? Veszthetek vele valamit?
2015. márc. 4. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!