Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Asus RT-N56U lefagy beállítás...

Asus RT-N56U lefagy beállítás utáni első indításkor, Hardvare hibája lehet vagy más?

Figyelt kérdés

Ismerőstől kaptam a router-t, aki gond nélkül használta egy évig és nála sose fagyott le. Legelső alkalommal végigmentem a beállítási varázslón (sok routert állítottam már be, meg egyébként is nagyon egyszerű volt), megadtam az adatokat. Rögtön lett Internet, bár az feltűnt, hogy x percenként eldobálta a net-et.

Beállításokat elvégeztem, újraindítás után semmi nem történt, gyakorlatilag lefagyott az egész, IPcímet néha adott a LAN1-be csatlakoztatott kártyának, de legtöbbször nem (próbáltam újraindítani többször is).

Ha adott IPcímet, a felületét (192.168.1.1) nem lehetett elérni, természetesen net sem volt és semmi.

Reset után legújabb firmware-re frissítettem, amit innen töltöttem le (nem tudom hogy a link működik -e, lehet hogy a linkben szereplő hashedID id valami olyasmit jelent hogy csak bizonyos ideig működjön a link és közvetlenül ne lehessen belinkelni).

[link]


A legújabb firmware felrakása után:

ASUS RT-N56U Firmware version 3.0.0.4.376.3754

A helyzet változatlan maradt, egyszer sikerült megadni az összes adatot, majd újraindítás után semmi sem történt, IPcímet sem kaptam.

Reset után az "Internet kapcsolat automatikus felismerésénél" sikerült lefagynia a beállító felületnek, eddig sikerült neki mindig felismerni hogy PPPOE/DSL.

Internet Explorer 11, Firefox legújabb változata és Firefox ESR, ezekkel a böngészőkkel próbáltam a beállító felületet. Böngészési előzmények törölve, üres böngésző-cache.

Router újraindításakor ha a modem kábelét kihúztam akkor is ugyanez volt, tehát nem a modemmel való kommunikáció "fagyasztotta le"...

Nem gondolom, hogy alternatív firmware-vel kellene próbálkoznom, sőt nem is próbáltam, nem szabadna hogy a gyári firmware-tól ezt produkálja...


Pont itt olvastam még régebben valamelyik kérdésben, hogy router és modem inkompatibilitása volt a megoldás valamiféle rejtett hibára, amikor az illető szintén mindennel próbálkozott.

Nekem mivel optikai net van, egy Huawei HG850 modemet adott a szolgáltató, amellyel szintén PPPOE kapcsolaton kell kommunikálni mintha ADSL lenne, mert ezt a protokollt használja.



2015. febr. 17. 10:44
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Üdv.

Ha a modem inkompatibilitása, azt úgyis csak a modem cseréje oldja meg. Az alternatív firmware -ek egyébként sokkal rugalmasabbak és hibatűrőbbek, mint a gyáriak.

2015. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, tudnál javasolni alternatív firmware-eket amelyeket ki tudnék próbálni?

Itt találtam egyet, de nem tudom, a projekt mennyire megbízható (remélem nemcsak egyszeri link és működik)::

[link]

Nem tudom milyen személyek állnak a projekt mögött, azon kívül adott verziószámon van aria és base elnevezés is, azon kívül ldna meg stb...

Tudsz segíteni egy garantáltan jót és megbízhatót találni, nem szeretném ha esetleg használhatatlanná tenném a router-t egy ki tudja honnan származó firmware-vel, mert végsősoron ha nem tudok vele mit kezdeni vissza szeretném adni annak akitől kaptam... Ráadásul nem ingyen adta...

2015. febr. 17. 11:42
 3/6 A kérdező kommentje:

Hmm én azt tapasztalom keresés alapján hogy a DD-WRT nem támogatja.

[link]


OpenWRT valamennyire támogatja, legalábbis különféle verziókat említ a Wiki, az hogy a Szériaszámhoz tartozó adat nincs kitöltve azt jelenti hogy bármelyikre mehet?

[link]


Vannak egyéb projektek is amelyek alternatív firmware-et fejlesztenek router-re?

Ha feltenném vamalelyiket, utána a gyárit vissza lehet tenni?

2015. febr. 17. 12:00
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Úgy tudom a Tomato jó hozzá.

Sajnos nincs Asus -om, így honlapokat se tudok ajánlani.

Esetleg itt nézz szét: [link]

2015. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszt.

Nem lesz probléma az sem, ha az alternatív firmware 3 MB körüli a gyártói pedig 8 MB körüli? Valamint .trx helyett .bin a kiterjesztése.

squashfs-factory.bin

2015. febr. 17. 12:39
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
Nem baj, mindig kisebb, mert az csak alap szolgáltatásokat tartalmaz, amit minden router. Másképp nem lenne hely a többi csomag telepítésére. Viszont az összes csomag nem férne rá, így csak azoknak van hely, amit a felhasználó ténylegesen használ.
2015. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!