Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van valakinek bármi ötlete,...

Van valakinek bármi ötlete, mitől lehet, hogy csak az én gépem nem tud rendesen csatlakozni a Wi-Fi-re?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. A lakásban a régi modem ki lett cserélve egy újra, amivel csak annyi gond volt, hogy nagyon gyenge jelet adott és emiatt a lakás másik felében szinte egyáltalán nem érzékelte a gép. Na most a lakásban van két asztali gép (Win7 rendszerrel), három laptop (kettő Win7, a másik Win8.1) és három okostelefon (kettő Android és egy Win8.1 rendszerű). Ahogy ki lett cserélve a modem, minden készüléken azonnal működött, egyedül az én Win8.1-es laptopom nem tudott csak rá csatlakozni, állandóan korlátozott volt. Az egészet egy jó 15 éve ezzel foglalkozó informatikus számítógép szerelő csinálta, 4 órát foglalkozott vele, de sehogy se tudta a gépemet a nethez csatlakoztatni, ezért kénytelen volt a régire visszacserélni. Én az operációs rendszerre gyanakodtam, de akkor az ugyanúgy Win8.1-es telefon se ment volna vele szerintem. Valakinek van ötlete, hogy miért nem működött azon az egy gépen?

2015. febr. 3. 04:08
 1/3 anonim ***** válasza:

a) ezeket az órákig pöсsölő "informatikus" "szakembereket" felejtsd el!

b) a windows phone-nak annyi köze van a win8.1-hez, mint adidas cipőnek az adidas törölközőhöz

c) Ugye dell a laptop? [link]

2015. febr. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem, minden laptop és asztali gép Lenovo, csak a típus kicsit más.

Az a két telefon Android 4.1.2 rendszerrel egy LG Optimus F6 és egy Samsung Galaxy (pontosabban nem tudom a típust, nem az enyém).

A Win8.1-es telefon Nokia Lumia (ennek se tudom a pontos típusát). Mivel ez a tesómé és nekem telefonban sose volt Windows rendszerű, ezért fogalmam sincs, mennyire működik úgy, mint gépen. De a lényeg, hogy elvileg ugyanaz a rendszer, mégse volt probléma a csatlakozással.


Egyedül az én laptopom (Lenovo G580, Windows 8.1) nem tudott rámenni.


Csak én azért ezt a figurát hívtam hozzá, mert amióta van gépem, hozzá viszem, ha szerelni kell vagy bármi, és eddig mindent megoldott szinte azonnal. Meg egy cégnél is ő a rendszergazda ilyen téren és magánvállalkozásban is ezt csinálja. Még van egy személy, akit ismerek és szintén ezzel foglalkozik, csak ő most nincs az országban egy pár hétig, és elérni se tudom tanácsért.


Csak egyszerűen nem értem, ha eddig minden működött, akkor ez most miért probléma. Minden más hálózatra tudok vele csatlakozni, kivétel erre az újra.

2015. febr. 3. 04:57
 3/3 anonim ***** válasza:

a) oké

b) a windows phone-nek KÖZE NINCS az asztali windows-hoz! Ezt felejtsd el, csak a neve ugyanaz a két rendszernek.

c) Ha Lenovo, próbáld ezt, vagy még újabbat, ha találsz: [link]

2015. febr. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!