Hogyan képesek fenntartani magukat a Google-n kívüli keresőmotorok? A kutya se használja őket, de fenntartási ktg akkor is van: server, domain, informatikusok-miből fizetik őket?
Azért a google-n kívül is van élet, egy-két motornak: yahoo, bing, yandex, baidu.
Ezeket értem.
A baidu szinte már google trónt fenyeget.
Na de az összes többi kis kereső? Amiket a kutya se használ? Miből tartják fenn magukat és egyáltalán mennyi látogatójuk lehet?
Ember nincs szerintem a földön, aki lycos, mamma, copernic, inktomi, hotbot és hasonlóakat használna. Ezen oldalak le is állították a saját motor és index készítését többnyire.
Van köztük ami hajdan hatalmas név volt (lycos, hotbot) de aztán elszálltak az évek, jött a google.
Vajon miből élnek ezek? Ki használja ezeket?
Hát kicsinek kicsi. Csak akkor is kérdés a minek.
Cégeknél nem sok helye van a "hobbinak, a kedvtelésnek".
Egyik munkahelyemen kiszámolták, hogy egy adott serverprogram adott verziójának átlagos cpu terhelése a linux top és trace szerint annyi, az új verrziónak meg kevesebb és forintosították hogy mennyi áramot takarítottak meg az új verzió bevezetésével.
Van más megfontolás is mint a pénz. Például a duckduckgo (ddg.gg) nem követ, nem végez adatgyűjtést a felhasználóiról és azokat nem adja el. Angolul már jó találatokat ad, valószínűleg előbb-utóbb magyarul is, ha leesik a felhasználók érdeklődőbb részének végre, hogy mit művel a Google, Bing stb. az adataikkal.
Van egyébként a felhasználók által fenntartott kereső is p2p alapon, amelyet a gépedre telepítve Te is részt vehetsz a működtetésében, nagyon egyszerű. YACY a neve.
De ha nem akarod, csak keresnél vele, akkor azt is lehet:
search.yacy.net
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!