Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » HTML-ben tudok olyan linket...

Mave80 kérdése:

HTML-ben tudok olyan linket csinálni, amire ha rákkattintanak akkor azt érem el vele mintha a google-ba "keresés kép alapján"-ba behúzhat volna egy, a gépemre lementett képet?

Figyelt kérdés
Tehát a kódban megadom a kép elérését a gépemen és azt keresi a google ha rákattintanak a linkre?

2015. jan. 16. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem fog működni, mivel a gépedhez nem fér hozzá az, aki rákattint. Így nincs is meg a kép.


Inkább úgy próbáld megoldani, hogy felteszed valahova a netre a képet. És megnézed, azt hogyan lehet beadni a Google képkeresőjének. (Ha lesz időm, én is megpróbálok ennek utánajárni...)

2015. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. abból gondoltam, hogy ez működne mert a normál képkeresésnél a google-ba is lehet a gépről feltölteni képet. sajnos még nem nagyon vagyok jártas a HTML-ben , hogy mit lehet és mit nem. nagyon megköszönöm ha esetleg tudsz egy kis időt szakítani rá.
2015. jan. 16. 12:51
 3/7 A kérdező kommentje:

Amúgy ezt főként én akarom használni így meg lenne a kép és a hozzáférés is. Ebben az esetben sem lehet megoldani?


Egy listát akarok csinálni. Amolyan kívánságlistát magamnak. Nehéz elmagyarázni de a lényege az lenne, hogy a html fájl a gépemen van. És ha rákattintok egy linkre benne akkor a hozzá tartozó, a gépemre lementett képre rákeres a neten.

2015. jan. 16. 12:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Kicsit utánanéztem, de nem találtam megoldást arra, amit szeretnél. Sem gépen lévő fájlhoz, sem linkhez.
2015. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a fáradozásod :(
2015. jan. 16. 13:39
 6/7 Drone007 ***** válasza:

HTML alapon ilyesmit semmiképp nem tudsz csinálni, mivel a kép adatait nem lehet ilyen módon elküldeni.

De egy kis php segítségével talán van rá mód, hogy egy adott kép adatait egy saját űrlapról egyenesen a google képkereső feldolgozójának küld el (elméletileg). Ehhez viszont webszervert kell feltenned (pl XAMPP, WAMP), és egy ilyen egyedi feladathoz ekkora körítést adni felesleges, akkor már egyszerűbb, ha a google képkeresőjét használod kapásból.

2015. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2015. jan. 18. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!