Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Letölthetek-e magáncélra egy...

Letölthetek-e magáncélra egy játékot?

Figyelt kérdés
Torrentről töltöm, csak magamnak, azon kívül, hogy játszanék nem csinálnék vele semmit, nem terjeszteném meg ilyesmi. Lehet belőle bajom? :$
2008. aug. 18. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
A torrent oldalak használata nem legális,ezért ha az általad használt torrent oldalat lebuktatják,igen,neked is lehet bajod,mert IP cím alapján visszakereshetnek.
2008. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Elvileg illegális... de annyira nem kell félni a következményektől mint az előző hozzászóló mondja. Ki nem tölt le ezt az a világhálóról???

Arra figyelj inkább, hogy amikor telepítesz bármilyen programot, hacsak nem ingyenes vagy legális, akkor ne engedj neki internet kapcsolatot! A tűzfallal leblokkolhatod.

2008. aug. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ha ingyenes játékot töltesz le akkor nem. a torrent oldalak LEGÁLISAK. a torrent oldalakat azért nem zárják be, mert tényleges adatokat nem tárol(nincsenek fent a játékok...hanem csak olyan gépeket azonosít be ahol meg van a játék és te onnnan azokról a gépről fogod majd áttölteni a tiedre). a törvények viszont védik a felhasználokat hogy ne lehesen minden indok nélkül bárki gépét átkutatni és bírosgára cipelni.


a torrent oldalak, nem minden esetben tárolják az IP-det.


amenyiben letöltesz 1játékot és nem veszed meg, akkor a játék készítőinek teszel be, nem fognak több játékot készíteni.gondolkodj el ezen. lásd.: ezért nincsenek magyar játékok még erre is sajnálják a pénzt az emberek.


de ahhoz hogy tud mit szabad egy játékkal csinálni mindig mellékelnek licence szerződést amiben pontosan le van írva hogy mit szabad és mit nem.

2008. aug. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az egész világon naponta többmillióan töltögetnek le a netről játékokat,filmeket stb. Torrentel vagy torrent nélkül.Ha baj lenne akkor minden börtön dugig lenne emberekkel az utcák meg üresek lennének.

Én torrent nélkül töltöttem le két játékot meg 4 filmet data.hu meg rapidshare-sakat.Ezek hamarabb lejönnek mint torrentel

2008. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszikösziköszi:)
2008. aug. 18. 21:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintted. Én a torrentnél gyorsabbat nem láttam:P Az, hogy a te szabad torrentedről, hogy csorog lefele az adat, az még nem jelenti azt, hogy más sikeres embereknek ne jönne gyorsan le ;) És a kérdésedre a válasz: LEHET BELŐLE BAJOD. az első válaszoló nem volt 100%ig pontos de a lényeget leírta! Igen lehet belőle bajod, sohasem tudhatod, hogy mikor fogják kötelezni a szervereket, hogy adják ki az információkat a kliensekről. Idő kérdése és eljön az a nap amikor győznek a kiadók. Lehet nem börtönbe fogsz kerülni... Ez elég hülye példa volt 1 relőttem szólótól. Viszont megeshet, hogy így vagy úgy megfognak büntetni. Gondolj bele: ez így nem mehet sokáig, hogy a szerzők műveik nagy részét ingyen adják oda a felhasználóknak. Nem mondom, hogy így sincs busás hasznuk, de egyre csökken nekik és be fog telni a pohár!
2008. aug. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

szóval.


a jelenlegi magyar szerzői jogi szabályozás szerint, magáncélú másolás megengedett média anyagok esetén. Azaz zene, film, kép.

A játékok programoknak számítanak (mivelhogy azok is), nem média anyagok. Ebből következően másolásuk, letöltésük illegális.

Jelenleg magyarországon nem jellemző, hogy magánszemélyek után menne a rendőrség. Viszont olyan már volt, hogy terjesztőket, akik pénzért árultak dolgokat elfogtak és aztán a náluk talált banki/postai papírok segítségével elmentek a vásárlóikhoz is.

2008. aug. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Letölthetsz, de nem minden esetben legálisan :)
2008. aug. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

nem vagyok hozzáértő, de azt hallottam, hogy abból van para ha terjeszted, nem pedig ha letöltöd.

viszont sajnos a torrent úgy működik, hogy amit letöltesz, azt párhuzamosan tőled is töltik mások(nem arra gondolok, hogy utána seed-elsz-e, hanem hogy közbe). tehát itt meg lehet fogni a torrentezőt elméletileg. más kérdés, hogy nem azért töltöd le, hogy terjeszd. (ha nem tévedek ki is lehet kapcsolni a letöltés közbeni feltöltést az upload-speed 0-ra állításával).


ha valaki meg tud érősíteni, vagy cáfolni, tegye, engem is érdekel hogy van pontosan!

2010. jún. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Lehet-e? Nem tudom. Én kb 3 éve torrentezem és kb 1,5 terrabájtnyi filmet, zenét, progit és játékot töltöttem le. De eddig semmi baj nem volt, persze kizárólag saját magam és a mutterék szórakoztatására van. Nem árulom senkinek, max kölcsön adok 1-2 filmet a spanoknak.
2010. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!