Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vodafone mobilinternet városba...

Vodafone mobilinternet városban 15mbit/sec városban, falun csak 1.5mbit/sec mitől lehet? 10km távolság van a 2 említett hely között

Figyelt kérdés

2014. dec. 19. 20:28
 1/3 A kérdező kommentje:
most jut eszembe, hogy kikapcsoltam az "always best connected "funkciót, ez számíthat?
2014. dec. 19. 20:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Városban 2100 MHz-en megy a Vodafone 3G hálózata, míg vidéken 900 MHz-en.

Ebből kifolyólag városban egy előfizetőre nagyobb kapacitás jut, másfelől egymás hegyén hátán vannak a cellák.

900 MHz-en ugye kisebb a kapacitás, de cserébe sokkal nagyobb a hatótáv. Ennek eredménye hogy ritkábban vannak az adótornyok, és előfordulhat hogy nagyobb a leterheltség is, hiszen több települést is lefedhet ugyan az a torony.

2014. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Budapesten hat évig kiválóan működött sticckel a mobilnetem. Aztán az agglomerációba költöztem (18 km) és kész katasztrófa lett belőle, 1-es térerő, aztán már az sem. HSPA helyett HSDPA, vagy EDGE. Ugyanez időnként a mobillal is. A tornyok messze vannak, a térerő kevés. Volt a házban kábeles net, azt megnézték, szerződés és wifivel is kiválóan működik.
2014. dec. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!