Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy számítógép ip címe a...

Ha egy számítógép ip címe a 192.168. 0.101, akkor routeren mit kell beállítani, hogy menjen a net?

Figyelt kérdés

Nem én állítottam be először a gépet, lényeg, hogy van egy router és arra kötve egy gép, és ezen a gépen ez az ip cím van megadva, hogy 192.168.0.101


A router le lett resetelve, mert nem előzőleg nem ment a net. Most sem megy vezetékesről, de wifin megy.


Ez router hibát jelent, vagy beállításhibát?



2014. dec. 17. 10:52
1 2
 11/13 P.O.C. ***** válasza:

Ezt akkor tudnánk meg, ha rákötne vezetéken keresztül egy másik számítógépet is és egy másikat Wi-Fi -n keresztül.

Ha úgy működik mind a kettő egyszerre, akkor biztos a géppel nem kóser valami, mármint a gép beállításaival.

De addig simán lehet más is. Én láttam már olyat, hogy felhasználó minden kábelt (az Internetet is!), a LAN portoka kötözött, kvázi switch-ként működött as router. Wi-Fi -n keresztül sikerült csatlakozni, úgy hogy a Windowsba állított be PPPOE kapcsolatot, viszont vezetékesen valamiért nem ment.

De ennyi infóból a rosseb sem tudja megmondani, sajnos a kérdező nem valami együttműködő.

2014. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A gépeken és a vezetékeken sem lett átállítva semmi. Csak a router lett leresetelve. Az internet valószínűleg jelszó és felhasználónév nélkül megy.


Wifin van net, két gépen viszont, amik vezetékkel csatlakoznak nincs. Csak a router beállításai változtak és az lenne a kérdés, hogy ennyi információból mit lehet tudni, mi lehetett a router beállítás. Ha még többféle is lehet, akkor mind érdekelne.

2014. dec. 17. 17:55
 13/13 P.O.C. ***** válasza:

Kiadtam a kérdést egy alvállalkozónak, itt folyamatosan nyomon követheted a munkáját:

[link]

2014. dec. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!