Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vatera! Mit tegyek ha a vevőm...

Vatera! Mit tegyek ha a vevőm nem kapta meg a csomagot?

Figyelt kérdés

Vaterán árulok termékeket, amiket külföldről rendelek a Vaterás megrendelőim címére. Eddig semmi probléma nem volt, viszont az egyik vevőmnek nem érkezett meg a csomag. Ajánlottan lett feladva, a magyar posta oldalán csomagkövetési oldala azt írja hogy a Kézbesítés regisztrálva, azaz átvették a csomagot viszont egy teljesen másik városban. Írtam a vevőnek, hogy vegye fel a kapcsolatot a postával, miért nem küldték az ő címére a terméket viszont ő fenyeget hogy feljelent a rendőrségen. Kicsivel több mint 10.000 Ft-ról van szó. Én nem szeretném őt átverni, viszont bizonyítékom van arra hogy a csomag át lett véve. Milyen jogaim vannak nekem, vagy teljesen ki vagyok szolgáltatva a vevőnek h feljelent?


A válaszokat előre is köszönöm!


2014. dec. 9. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem már 20.000 Ft az a határ, amivel a rendőrség foglalkozik. Egyébként ha te tudod bizonyítani (márpedig tudod), hogy feladtad, akkor nincs mitől tartanod.
2014. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már bocs, de miért a vevőnek kéne baszogatnia a postát? Te vagy az eladó, neked kéne intézned az ügyet a Magyar Postával vagy azzal, akitől külföldről rendelted.

Egyékbént természetesen feljelenthet a vevő - no nem feltétlen a termék miatt, hanem mondjuk adóelkerülésért, hiszen üzletszerűen árulsz termékeket amik után ha jól sejtem, egy fitying adót nem fizetsz. Na ezzel sokkal jobban meg tudod ütni a bokád, mint azzal, ha mondjuk egy tízezres ketyerét elloptál volna.

2014. dec. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is utána fogok nézni, felhívom a postát, viszont mivel az ő címére lett feladva a csomag ezért én nem azonosíthatom magam helyette. Hisz mivel ajánlott, elméletileg átvenni is csak személyi igazolványszámmal lehet.

A másik pedig én úgy tudom, hogy évi 800.000 Ft-ig nem vagyok köteles bejelenteni, akkora forgalmam pedig korántnincs.

2014. dec. 9. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagy köteles bejelenteni, ha az éves forgalmad 800.000 alatt van ÉS nem üzletszerűen kereskedsz. De a te forgalmad lényegtelen, mert üzletszerűen csinálod. Pl. az elhasznált és megunt holmiaidat, saját kreatív termékeidet vagy tévesen vásárolt cuccaid még az üzletszerűségen kívűl esnek, de amit te csinálsz, az már nem.
2014. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!