Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Számla ki adás? Mit tartalmazo...

Számla ki adás? Mit tartalmazon? 5000ft-ért?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Beszéltem egy webdesignerel,aki pénzért adta el a készített alkotásait.A lényeg hogy azt mondta mivel 15 éves vagyok így nem szükséges számlát kiadnom,de ha kérnek akkor adjak ki illetve hogy a külföldieknek mindig adott számlát.Nos a lényeg hogy számlát hogy tudnák ki adni?(Itt gondolok email címen keresztül.Hogy még is mit tartalmazzon..Illetve hogy lehet-e)A másik pedig hogy ha én csak 5000Ft-ért csinálnák designokat akkor is kéne adott fizetni vagy számlát ki adni?Illetve így legálisan csinálnám?Vagy hogy tudnám legálisan?

2014. nov. 22. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondold már végig, hogy mit akarsz írni, mert ebből semmit nem tudtam kihámozni..

Ha valaki nem üzletszerűen végez tevékenységet, akkor kell számlát kiadni és adót fizetnie... Ha meg ezzel foglalkozol, akkor alapból adószámot kell igényelned és be kell jelentkezned akár egyéni vállalkozóként és ekkor már kell adót fizetned.

2014. nov. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem üzletszerűen végez tevékenységet, akkor NEM* kell számlát kiadni és adót fizetnie

Sry úgy felidegesítettem magam, hogy lemaradt XD

2014. nov. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nos,elnézést nem a legjobban fogalmaztam..A lényeg hogy én úgy tervezném hogy egy ügyfél kér pl egy weboldal sablont. Elkészítem neki,elküldöm a jogvédett sablont,majd ha a pénzt elküldte akkor elküldöm a jogvédett nélkülit.És ha külföldi lenne ugyan ez lenne csak számlát küldenék neki emailben.(Nem nagyon tudom mit kéne tartalmaznia szóval remélem ebben segítetek.)Annyi hogy minden 5000Ft-ért csinálnák.De ezt nem szeretném üzletszerűen mivel 15 éves vagyok és jelenleg a tanulmányaim a legfontosabbak számomra.Ezt így szabadidőmbe csinálnám.
2014. nov. 22. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nem kell sem számlát sem adót fizetned. Illetve számlát nem is tudsz kiadni addig, amíg be nem jelentkeztél az adóhatósághoz (mivel nincs adószámod). De ha bejelentkezel, akkor viszont már adófizetési kötelezettséged keletkezik az elvégzett munka utáni jövedelmedből.
2014. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És akkor legalális?
2014. nov. 22. 14:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha alkalmanként eladod a munkát az nem tekinthető vállalkozásnak, úgyhogy legális, de számlát nem tudsz adni.
2014. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hónapozta 1-2 web sablont és 5-10 kép alkalmankéntnak számít?:D
2014. nov. 22. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!