Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha készítek egy e-könyvet,...

Ha készítek egy e-könyvet, amit a saját honlapomon értékesítenék, akkor mit tudok tenni annak érdekében, hogy ne sokszorosítsák?

Figyelt kérdés

Semmit? Az első vevő közzéteszi a neten és máris ingyenesen hozzáfér bárki?

Vagy milyen biztonsági beállításokat lehet alkalmazni?


2014. okt. 28. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Hatékonyan nem sokat. Nekem van egy ötletem, de ha nincs olyan tartalom amiért fizetnek akkor nem sokat ér. :)
2014. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmit.
2014. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Reiber Péter ***** válasza:

Semmit, ahogy a vevő letölti, ugy felteheti valahova és ott mások is elolvashatják.


Vannak komplex rendszerek, amik nem engedik a letöltést, csak egy adott site-on online, bejelentkezés után, adott IP címről olvasható az anyag, de ezek nem csak a vevőnek kényelmetlenek, hanem komoly beruházást is igényelnek a fenntartótól, 1db könyv miatt ennek aligha van értelme.

2014. okt. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ahhoz nagyon komlex renszer kell, hogy ne lehessen a forráskódhoz hozzájutni, vagy: ami a monitorodon megjelenik, az odakerül valahogy! Tehát oda le kell tölteni a monitorra kiküldött anyagot. Mindegy mennyi időt tölt a gépben, ha valaki ért hozzá, egyszerűen elmenti...
2014. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Másnem ráfekszik a Print Screen gombra meg a görgőre. Ha valami sok embert érdekel, azt bizony ellopják.
2014. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemes lehet esetleg olyanban gondolkozni, hogy alapból ingyenes az ebook és csupán támogatásokat fogadsz, vagy valami olyan plusz extrát nyújtasz, amit csak fizetés után kaphat meg az egyén (és ne szoftverben gondolkozz, ott ugyanez a probléma).

Nem tudom tömegeknél hogyan hat a támogatásos módszer, de nálam működik. Ingyen letöltöm a könyvet és ha tetszik, akkor utalok egy összeget attól függően, hogy mennyire tartottam hasznosnak a mögötte álló munkát. Igaz én lopni sem szeretek, szóval amúgy is fizetnék érte. :)

2014. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"akkor mit tudok tenni "

Semmit, de komolyan. Egy példa: egy ideje pár áruház használ soft-drm-et, vagyis maga a fájl szabad, de az adatok között szerepel a vásárló neve, a tranzakció adatai. De a barom állat így is feltölti és megosztja a könyvet, hogy ott virít benne minden...

Persze felmerül a kérdés, hogy egyáltalán az anyag eléri-e azt a szintet, hogy pénzt lehet érte kérni :)

2014. okt. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!