Ha meglévő wifi router mellé még egyet rakunk akkor az első router belassul? (Többi lent)
A lenti router LAN portjából jövő kábelt kell a fenti router (vagy még inkább egy AP, ha nincs szükséged további LAN-portokra) LAN portjába dugni, de előtte a fenti eszköznél:
- a LAN oldali IP címét a lenti eszköz IP-címétől és DHCP-szórási tartományától eltérővé, de IP-címtartományával megegyezővé kell tenni - tehát ha a lenti router IP-címe: 192.168.0.1, DHCP-szórási tartománya: 192,168.0.100-192.168.0.200, akkor a fenti eszköz IP-címét érdemes 192.168.0.2-re állítani
- ha van a fenti eszközben DHCP-szerver, azt ki kell kapcsolni
A "lenti Wifi" három esetben lehet lassabb a "fentitől:
- ha a fenti eszközön sokat forgalmazol, így "eleszed" a lentiektől a sávot
- ha a két eszköz ugynazon a frekvencián van, így interferálni fognak (az SSID lehet azonos, mert akkor a kliensek tudnak váltani - roaming - a két eszköz között)
- ha a fenti eszközt repeaterként használod - vagyis a lenti eszköztől wifin kapja a netet, és úgy továbbítja a klienseknek
Második Wi-Fi eszközkét ne routert vegyél hanem Access Pointot vagy olyan routert aminek van natív Access Point módja (pl. ASUS RT-N12 D1).
Egy kis kiterjedésű hálózatban doszt elég egy router.
Kívülről semmiben szinte. Belülről annyiban, hogy nem erőlteti a route -olást, teljesen kikapcsolható ez a funkció. Nincs dupla címfordítási probléma így.
Pl ha két router van egymás mögött, mindent megnehezít, egy egyszerű portátirányítást is. Csak azok a gépek látják majd egymást, amik ugyan azon a routeren vannak.
Ha a router mögé AP -t kötsz sokkal egyszerűbb beállítani, olyan mint ha a routert bővítenéd egy másik rádióval.
"Tehát nem hozok vele új wifi hálózatot létre, hanem gyakorlatilag csak berakok még egy eszközt ami ugyanúgy szórja a jelet?"
Az új eszköz ugyanannak a hálózatnak a része lesz, csak a rá csatlakozó kliensek róla (és nem a lenti routerről) kapják a jelet.
Hogy a lenti és a fenti eszköz ne zavarja egymást, más frekvenciára kell őket rakni (az egyiket például 2412 MHz-re a másikat 2437-re, hogy egymástól jó messzire legyenek a 20 MHz sávszélességű csatornák).
Az SSID-t illetve a WPA2 kulcsot viszont érdemes azonosra beállítani, így ha mozgatod a laptopot/okostelefont/tabletet, akkor automatikusan tud váltani a két adó között.
"Az AP hogy kap jelet? A wifi routerből kell felvinni egy kábelt?"
Így van.
"És ha a fali csatlakozóból viszem akkor az is jó/ugyanaz?"
Ha van kiépítve UTP kábel az a legjobb.
Ha nincs, és nem akarsz a kábelezéssel bajlódni, arra szolgál a powerline hálózat, ami a 230 V-os áramhálózaton (egy fázison!) kerül kialakításra.
Ehhez szükséged lesz kettő darab PLC adapterre (például: [link] ) - egy lenn a routernél, egy fenn a fenti AP-nél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!