Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Barátnőmnek feltörték a...

Barátnőmnek feltörték a Facebook fiókját? Vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Szóval az történt, hogy barátnőm beállította, hogy a Facebook küldjön neki sms-t, ha valaki megpróbálkozik más IP címről belépni, ma randiztunk, és mire hazaért, kapott 22 sms-t. Ezek az sms-ek az én üzeneteim amiket Facebook Chat-en beszéltünk. Csak az enyémeket küldte el neki, feltörték és belekíváncsiskodtak, vagy csak valami szerver hiba? Köszönöm a válaszokat
2014. szept. 25. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen tiszta a sztori. Minden weboldalt fel lehet törni, de a facebook azért nagyon kemény dió. Ha valaki feltöri, az nagyon profi, s nem felhasználói fiókokat fog törni, hanem magát a rendszert.
2014. szept. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem sem tiszta. az, amit te leírtál, Magyarországon nem működik(tehát hogy sms-ben értesítést küldjön az üzenetekről).

amit ő bekapcsolt, az max az sms-es ellenörzőkóddal való belépés.


szóval milyen sms-eket kapott ő, vagy miről van szó, pontosítsd. amúgy szerintem semmi komoly nem történt, és feltörni tényleg olyan szinten nem lehet, ahogy elképzeled. adathalászat az viszont nagyon egyszerű dolog, pláne ha a user olyan satu, hogy simán beírkálja akárhova az adatait, de szerintem itt semmi ilyesmi nincs.

2014. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát olyan sms-eket kapott hogy valami Facebook jelentés, és abban benne voltak az én üzeneteim, olyanok is, amiket már töröltünk. Sajnos példát nem tudok mondani, mert kitörölgette őket.
2014. szept. 26. 16:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Valamint nem hogy adatok, még az email címét sem adta meg, a születési dátuma van megadva neki, de semmi más adat. Én hallottam olyat hogyha valaki tudja az email címét az illetőnek akkor könnyen fel lehet törni valami progival, igaz ez?
2014. szept. 26. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Édes jó istenem. Miért kell mindig előröl kezdeni a leckét, ráadásul egy kérdésben másodszor. Kétnaponta jön valaki fész feltöréssel.


A világ jelenlegi legnagyobb ilyen jellegű szolgáltatása. Irgalmatlan nagy költségvetéssel dolgozik.

Nem gondolhatod komolyan, hogy tízszer bukott, írni-olvasni nem tudó embereket alkalmaznak. Ügye nem!

A legjobb programozó szakembereket foglalkoztatja, nagyon komoly technikai bázissal.

Hidd el, egyszerű halandó nem tud olyan programot írni - ráadásul bárki számára hozzáférhetővé is téve - amivel csak úgy törögetni lehet. Ilyent feltételezni is vicces.

Az, aki - akár csapatban, akár egyedül - rendelkezik kellő tudással, eszközzel a feltöréséhez, az nem a barátnőd profilját fogja feltörni. Nem is a tiéd, vagy bárki mását. Abban nincs semmi buli.

Az egész rendszert támadja. Vagy azért, hogy üzletileg ellehetetlenítse, akár adatok megszerzéséért, bármi más, amivel nagyon nagy kárt tud tenni a cégnek.


Olyan szoftver van, amelyik különböző algoritmust használva jelszavak generálásával próbál elérni profilt.

Amit te mondasz:

ha a barátnéd e-mailcíme potyi@potyi.hu, s a jelszava potyi, azzal gyorsan fog végezni ez a szoftver. De ez nem TÖRÉS! Még csak jóindulattal sem lehet annak nevezni. Teljesen más dolog.

De ha a potyi@potyi.hu email-címhez tartozó jelszó qW4.tU#8hKa9_rX, azzal a villámgyors progi is el fog tölteni néhány tíz évet.


Nem valami applikációt töltöttetek a gépre? Az én telómra is lejön minden chatelés, igaz nem sms formájában.

IP-cím nem tudom hogyan működik telefonoknál, de kizárt, hogy a facebook ellenőrizze az IP-t. A legtöbb embernek dinamikus IP-címe van, amely majd' minden felcsatlakozásnál más.

Ezen kívül, a világhálóban pont az a jó, hogy bárhonnan el lehet érni. Ha fix IP-lenne, a te szisztémád szerint akkor csak onnan tudnék bejelentkezni a facebookra, ahol reggeltem is.

2014. szept. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!