Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Üdv! Nemrég kaptam 1 wifi...

Üdv! Nemrég kaptam 1 wifi routert mikor valaki a wifit használja akkor a gépen szinte nincs net valaki segítsen aki ért hozzá hogy hogy kellene beállítani vagy lekorlátozni a wifit?

Figyelt kérdés

A router tipusa belkin f5d8236-4 v3

a netem 10MB/s gyors



2014. szept. 19. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Szóval azt állítod, hogy ha valaki használja a wifi-t, akkor az olyan szinten belassítja az internetet, hogy használhatatlan...


Ha jól értelmeztem, amit írtál, akkor a legtöbb routeren lévő QoS funkció megoldást jelenthet a problémádra. Megadod a routerben a megfelelő helyen az interneted letöltési és feltöltési sebességét (lehetőleg speedtest-ről, nyugalmi állapotban kapott értéket), a többit a routerre bízhatod. Ezután a router az egyes eszközök igénye alapján elosztja a sávszélességet.

Ha nincs a routereden QoS funkció, szinte minden routeren MANUÁLISAN is szétoszthatod, korlátozhatod a sávszélességet eszközönként.


De én a helyedben kivizsgálnám, hogy melyik eszköz terheli le az internetet a WiFi-n, és átnézném, hogy mi megy rajta (egy-két teljes sebességgel seedelve hagyott torrent nagyon sok sávszélességet elvihet, esetleg automatikus frissítések, netán vírus?)


Remélem segítettem :)

2014. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Telefontól kezdve a laptopig minden leterheli... Amúgy amit mondtál merre lehet beállítani?
2014. szept. 20. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!