Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elképzelhető, hogy hiába van...

Elképzelhető, hogy hiába van Security Essentials telepítve a gépemen, ha egy másik víruskeresőt telepítenék, lehet, hogy találna nem kívánatos elemeket a gépen?

Figyelt kérdés
Ha találna azok lehet, hogy nem különösebben veszélyesek lennének?

2014. szept. 18. 06:52
 1/2 csacsi2 ***** válasza:

Lehet. Több vírusírtót egy gépre nem célszerű telepíteni, összeakadhatnak. Amit te keresel és megfér más írtó mellett az a Malwarebytes . Ez kifejezetten a nem kívánatos programokra (PUP) jó. Megfér más vírusírtók mellett, de nem árt egymást a másikban kizárási listára tenni (és a karantén mappát)

Mennyire veszélyes az attol függ hogy írták meg a vírust/programot. Ami nem kívánatos az azért nem az mert veszélyeket rejt. Biztosnsági réseket okoz, fontos rendszerleíró kulcsokat, fájlokat módosít, jellemzően a toolbar -ok ilyenek. Tehát ami veszélyes az nem veszélytelen, nem feltétlenül omlik össze tőle az oprendszer. A "jó" vírusok azért jók mert nem is tudod, hogy van, csak a háttérben dolgozik. Tehát a már említett programot telepítsd, néha futtasd le (nem kell beállítani az aktív védelmét, ha van másik). Jobb vírusírtók is képesek megtalálni a veszélyes alkalmazásokat, ezt be kell állítani. Heurisztikus védelem hasznos a még az adatbázisban nem szereplő vírusok ellen.

[link]

2014. szept. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Épp a minap próbáltam ki. Az MSE-t kikapcsoltam és az Esettel átnézettem a gépet, és előrángatott pár progitelepítőt, amit tollbart is feltennének. Mást nem talált pluszban, szóval nem lettem semmivel sem előrébb. Mondjuk én azt vallom, hogy értelmes nethasználattal szinte semmi veszély nincs :)
2014. szept. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!