Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudnátok segíteni internettel...

Tudnátok segíteni internettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Igazából tettem már ki a hardverekhez kérdést, de midnent próbáltam, amit írtak.

Na, szóval 2 napja vettem egy gépet az alábbi hardverekkel: AMD A4 X2 6300 3.7GHz, Kingmax 2x2GB DDR3 1600MHz CL11, MSI A55M E33 alaplap, Windows (MSDN, a kód eredeti, a lemez nem) 7 Home Premium SP1 64bit az összes frissítéssel.

Amikor feltettem a Win7-et meg újra is telepítettem utána, akkor egy ideig rendesen jött az internet, (majdnem) ugyanolyan sávszélességgel, mint a laptopomra, ami hasonlóan erős. És miután feltetttem a drivereket az MSI/AMD oldaláról és az alapvető programokat (BSPlayer, Microsoft Office 2010, Kaspersky Pure 3...) akkor újraindítás utána már csak maximum 16Mbit/s jött (a netem 120Mbit-es, és wifivel használom, de kábellel is próbáltam, és ugyanolyan lassú) a net, de általában 2-9Mbit volt, és azóta is ekörül mozog, mit lehet tenni?

Lefuttattam a SpyHunter-t (csökkentett módban), az Advanced SystemCare 7-et, de semmi javulás.

Örülnék pár hasznos tanácsnak, mert ez így nagyon nem jó.


2014. szept. 13. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Telepítsd újra a rendszert, majd egyesével a drivereket. Meg lesz a hiba. Nálam egy alapelv az, hogy a videókártyához, hangkártyához megy a driver, meg az eszközkezelőben a felkiáltójeles vagy ismeretlen dolgokhoz. Ha a halózati dolgok és összességében minden működik, nem teszek fel újabb drivert, vagy csak manuálisan telepítem .inf fájlból. Ami jó, azt nem kell megjavítani.
2014. szept. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már mondtam, hogy újratettem, egy ideig jó volt, aztán megint lassú.
2014. szept. 14. 01:41
 3/7 anonim ***** válasza:

...És miután feltetttem a drivereket... újraindítás utána már csak maximum 16Mbit/s jött... Egyrészt nem vagy tisztában a MB/s és a Mbit/s mértékegységekkel. Másrészt nem látok utalást arra, hogy valóban kipróbáltad amit javasoltam és csak a feltétlen szükséges drivereket tetted fel.

Telepítsd újra és csak a szükséges drivereket tedd fel. A hálózati kártyát hagyd ki, ha egyébként jól működik. A Kaspersky is gyanús nekem, próbálj ki egy ingyenes alternatívát. Ha nem lesz jó, még visszateheted. Az összes automatikus frissítést sem kell feltelepíteni, szedd ki, ha valamihez drivert akar feltenni. Eddigi tapasztalataim szerint kevés estenben jó a Windows által felajánlott illesztőprogram. Itt nem a gyárilag benne lévőkre gondoltam, hanem az utólag felajánlottakra.

2014. szept. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most tettem újra, alap driverekkel amik a CD-n voltak, Windows frissítéseket kikapcsoltam, de az Office-t még nem raktam fel, viszont a Kaspersky-t igen, és azzal semmi baja.

Egyelőre 20Mbit-et mérek, remélem ez nem fog változni az Office, filmnéző program után.

Kösz a segítséget, egyébként abban igazad van, hogyha valami jó azt nem kell javítani. :)

2014. szept. 14. 20:27
 5/7 A kérdező kommentje:
UI: Tisztában vagyok a mértékegységekkel...
2014. szept. 14. 20:28
 6/7 A kérdező kommentje:
Működik, köszönöm a segítséget, egy frissítést sem tettem fel semmihez.
2014. szept. 15. 15:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Túl hamar örültem, VGA frissítés után megint nagyon lassú lett, viszont muszáj volt frissíteni.
2014. szept. 16. 07:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!