Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wireless router majdnem...

Wireless router majdnem sikeresen beüzemeltem, az asztali gépen van net, a laptop felismeri a routert mégsincs net! Miért?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 09:56
 1/4 Harmoka válasza:
Nálam is így volt, végül szakember állította be, mert nem elég csak összedugni és telepíteni, még valamit állítani kellett rajta, de az nekem már magas volt. Kérj meg egy hozzáértőt.
2010. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a laptopodban nincs beépített wifi adapter.
2010. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a védelmet állítsd. nekem akkor lett jó ha nyitottra állítottam, de tettem be egy 128 bit-es wep jelszót. máshogy nem akart minden egyszerre működni. vagy a telefon nem látta a netet vagy a laptop.
2010. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engedélyezni kell benne a wifit. Sok routerben le van tiltva. Amiért látod a routert az nem azt jelenti hogy engedéylezve van.

A router ip-jét írd a böngészőbe. 192.168.X.X szerű lesz. Igaz bármi lehet, de áltlában hasonló. A teljes címet keresd a kézikönyvben. Kérni fog felhasználónevet és jelszót ami szintén vagy a kézikönyvben van vagy rá van írva a routerre.

A router gyári nevét mindenképpen írd át egyedire. Mondjuk ne hagy azon hogy T-Plink, mert ezzel csak a támadó dolgát segíted.

A titkosításnak nehogy wep-et állítsd be mert azt kb 10 perc feltörni. Akármilyen hosszó kulcsot állítassz be a wep az törhető.

Javaslom a WPA2-PSK-t AES -sel. A kulcs amit beállítassz az minimum 8 karakter legyen de javaslom hogy inkább legyen a maximális 63 csak a wifi kulcsot ments le avalahova a gépre egy szöveges fájlban hogy később meglegyen.

Amikor legközelebb a géppel csatlakozni akarsz akkor majd bekéri a kulcsot és ha azt megadod akkor csatlakozni fog.

2010. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!