Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet kishálózatot...

Hogyan lehet kishálózatot kiépíteni?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egy gépre ami a hálózatra kapcsolódik rákötni egy másik gépet.

Tehát a laptopom wlan-on kapcsolódik a netre és ezt utp kábellel szeretném hozzákötni az asztalihoz. Erre azért lenne szükségem, hogy mivel az asztali gyenge a laptoppal szűrjem az internetkapcsolatot.

Gondoltam hídkapcsolatra vagy netmegosztásra, de nem tudom, hogy melyik esetben van lehetőség a szűrés.



2014. júl. 4. 23:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor az a cél, hogy gyenge az asztali gép, és ne kelljen rá különböző tűzfal, meg vírusirtó, ilyeneket telepíteni, és hogy külső eszközök védjék a gépedet.


Na most először is: vírusirtó mindenképp kell, mert a vírusirtót nem tudod mivel helyettesíteni.


Ha mindenképp az a célod, hogy az asztali gépet védd, akkor a laptopban ne gondolkozz, mert a laptop nem forgalomirányító. Nem úgy működik, hogy bejön a net, átvizsgálja, és továbbküldi. A laptop, internetmegosztás esetén, csak sima access point lesz, hogy a gép ne közvetlen a routerre kapcsolódjon, hanem a laptopon keresztül szedje a netet. Ez így valamivel lassabb is lesz.


Szóval ahogy mondtam: vírusirtó mindenképp kell. De mi van a tűzfallal?

Manapság a routerekbe már van beépített tűzfal, de az se véd minden ellen, viszont ott van mellé a Windows beépített tűzfala, ami automatikusan dolgozik. Ezt ki is tudod kapcsolni, amitől hát látványosan nem lesz gyorsabb a gép, viszont ez csökkenti a biztonságot, szóval rá kell dugnod a routerre egy hardveres tűzfalat, ami méregdrága, és még így is lassú lesz az asztali géped, mert ott van rajta a vírusirtó.


Esetleg azt megcsinálhatod, hogy keresel neten egy ingyenes publikus dns-t, és azt beállítod statikusan az asztali gépen; azt mondják az biztonságosabb.

2014. júl. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!