Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A UPC küldött egy új modemet...

A UPC küldött egy új modemet futárszolgálattal. Ezzel most mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért küldték, nem is szóltak semmit. Egyszerűen csak jött a futár és átadta. Kérdeztem hogy biztos jó a cím, de megmutatta a szállítólevelet és tényleg az én címem volt rajta.

Nekem a régi modem is tökéletes. Már vagy 3 éve hibátlanul működik. 60 Mbites netem van és gond nélkül átviszi.

Most akkor mit kell csinálnom ezzel az új modemmel? Felhívtam az ügyfélszolgálatot is, de ők nem tudnak semmiről.



2014. jún. 21. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez van. Nem rég volt nálunk egy szerelő tök más dologból, és mondta hogy hálózatfejlesztés zajlik, nem tudja mikor, de javulni fog a sebesség. (Azért ez nem hivatalos.)


Na de ez a modem dolog, ismerősnek küldtek levelet, hogy futárszolgálat lecseréli a modemet.


Szerintem a DOCSIS 1.0 modemeket, régi szabvány az új DOCSIS 3.0 modemekre cserélik le, ha akarod, ha nem vagy nem tudom.


Bajod nem lesz belőle, mert a régi modem csak 30-40 mbitet tud, szóval ha megemelik mindenkinek, akkor ahhoz már az új DOCSIS 3.0 szabványú kábel modem kell.


Arra kell csak figyelni, hogy amelyik wifis abba beépített router van tehát ha valaki routert használt eddig külön az kihúzhatja a felesleges routerét, mert az új wifis modem egyben ellátja ezt a feladatot is.


Szerintem ha nincs nagyobb letöltési sebességed mint 30 mbit, akkor nem kell kicserélni, de ha gyorsít a upc akkor kihúzod a régit, és bedugod az újat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__57..

2014. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 belapus ***** válasza:
Csak föltételezem, hogy az új modem modernebb, többet tudó típus lehet.Vagy lecseréled a régit vagy tovább használod, és az újat egyelőre félrerakod.Érdemes lehet később még egyszer rákérdezni az Ügyfélszolgálattól.
2014. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

60 Mbites netem van de gond nélkül átmegy. Sőt, sokszor még 1-2 Mbittel gyorsabb is szokott lenni.


Amúgy az valóban igaz hogy ez az új WiFi-s, mert most megnéztem a alját alaposabban és ott van olyan rész hogy SSID, és WPA2 Shared Key. Ez viszont nekem probléma mert nem rég vettem 26.000 Ft-ért egy elég profi ASUS routert, amin Transmission kliens, Samba, FTP szerver is fut és nyilván nem fogom elhajítani ezt a routert, szóval a régi modem marad a helyén, az új pedig megy le a garázsba.

2014. jún. 21. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Neked milyen modemed van?


Én is meghagytam mert 16e Ft-ért vettem egy wifis routert és át kellett konfigolni hogy működjön a router és a wifis modem együtt.


Szóval le is cserélheted csak az IP alhálózatot be kell állítani.


Milyen a régi modemed ami viszi a 60 mbitet? márka típus


nekem az új TC7200 Technicolor



ja és ki tudod a UPC wifit kapcsolni és a sajátot használni!

2014. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nagy szicho Kamu az egész...

Nem véletlen küldik ki ingyen, tudják jól és ismerik az emberek szichologiai ráhatást, ha valamit ingyen oda adsz, azt elkapkodják és nem kérdeznek semmit...

Az egészet azért csinálják, hogy még több magán információhoz jussanak az emberekről és a gépen tárolt adatokról...

Aki alig ért a számítástechnikához és csak jó formán internetezik, az még jobban ki lesz téve az adat halászoknak...

Gondoljatok csak bele, hogy pl. miért nincs külső Antenna rajta... ?

Azért, hogy állandó kiszolgáltatottságban legyen a felhasználó, valósággal az utcasarokról egy furgonból le tudnak mindent szedni a gépetekről, hisz a jel sugárzása állandó...

Míg egy házi Roouterről, ha nem kívánsz Antennán keresztül Internetezni, akkor csak lecsavarod a Roouter Antennát és már is védettebb vagy és még jelszavazással sem kínlódni senkinek és marad a vezeték.

Így viszont, míg be nem tudja a felhasználó állítani a UPC-s új Wi-Free Wi-Fi-s Modemet és jelszóval le nem védi, addig kiszolgáltatott marad...

Nem is beszélve, ha Resettelni kell valamiért vagy volt nekem is a házi Roouter esetén, hogy villámlásos esős időben, magától lőtte ki a beállításokat és jó ideig észre sem veszi az ember, csak ha a Roouter Admin beállításaiba be nem léptem...

Szóval Míg bepötyögitek a Felhasználói Nevet és Kódot el nem mentitek, addig a közelben tartózkodó adat halászok, simán látják a SSID Neveteket és a jelszavatokat, csak miután ezek mentésre kerülnek azután válik a gépetek ezen beállításai láthatatlanná...


De mint említettem is, ezeket beállítani egy kezdőnek és még egy haladónak sem egyszerű...

Bízzatok csak kis naivák, de a BigBrader, az így is, úgy is figyel...

Sok sikert ezután is...


Ui.

Az biztos, hogy a régi UPC-s Modemeket csak 2015 Januárjáig tudjuk használni, utána, így is, úgy is rá vagyunk kényszerítve az új Wi-Fi használatára...

Ha elgondolkodtok tudni fogjátok, hogy miért nincs külső, leszerelhető Antenna az új UPC-s Wi-Fi Modemjükön...

A válasz a folytonos kiszolgáltatottság és az adat halászat...

Sok sikert a beállításához, de előtte vigyétek le a kutyust, és egyúttal nézzetek jól körül, nem-e áll az utca sarkán egy furgon, vagy egy fekete autó, ami arra vár, hogy mikor fogja be a környező Wi-Free jeleket és szerzi meg a Roouteretek SSID Felhasználói nevetek és Jelszavatokat... ;)

2014. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jucus1 válasza:

Nekem november 18-án hozták, azt mondták, csatlakoztassam, majd december 16-18 között aktiválni fogják, de semmi többet nem akartak mondani.

Nem tudom, mit jelent náluk az aktiválás, anélkül is működik már.

2014. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!