Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Műholdas internetnél mégis...

Zsebvirág kérdése:

Műholdas internetnél mégis mire fel korlátoznak?

Figyelt kérdés

[link]


Ismerőssel beszélgettünk erről, hogy a mobilinternetnél érthető, mert korlátos a szolgáltatók kapacitása, de a műholdas internetnél ilyen nincs, egy műhold több országot is el bír egyszerre. Miért van akkor ez is bekorlátozva ráadásul eléggé drágán? Miért nem lehetne ott is ugyanolyan havi fix korlátlan letöltésre mint pl. vezetékes vagy mikro netnél? Ez is jól gondolom, hogy egy magyar ,,találmány"?



2014. jún. 19. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Mert az a műhold még 89465834757ö8956734 dolgot csinál azon kívül, hogy neked netet szór.
2014. jún. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tengor ***** válasza:
95%

Rosszul gondolod, mert fogalmad sincs a működéséről.

Szerinted hogy bírna ellátni egyszerre több országot, ha nem lenne korlátozva?

Mint írták egy műhód nem csak neked szórja a netet, hanem halom mást is csinál. És amíg egy plusz eszköz beállítása v. kábel lefektetése legfeljebb néhány millió Ft-os költség, addig ennyiből a műhód pályára állításához szükséges üzemanyag nem jön ki.

Aztán az sem mindegy, hogy ha hibás az eszköz, akkor csak pár Pistike nem tud ncore-ozni, vagy épp két ország között nincs telefonos kapcsolat.

Azon kívül a műholdak fellövése sem olyan, hogy gondolsz egyet és holnap a kertedből fellősz egy szputnyikot...


Mielőtt gyártjátok az elméleteket, előtte kicsit tájékozódjatok!

2014. jún. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%

A műholdas szolgáltatás - mint a mobil is - rádióhullámú technológia, tehát egy korlátolt kapacitású, véges frekvenciatartományt használ, aminek használatáért a szolgáltató licencdíjat fizet a hírközlési hatóságnak.


Egy adott csatornát egyszerre csak egy eszköz használhat.

Hogy egyszerre több eszköz is használhasson egy csatornát különböző úgynevezett közeghozzáférési módok vannak. Az egyik elterjedt módszer, hogy az adott csatornát több alcsatornára osztanak fel (ezt nevezik FDMA-nak) a kliensek között; a másik pedig amikor az egy adott sávszélességű csatonához egy adott rövid ideig férhet hozzá egy-egy állomás (ezt nevezik TDMA-nak).


Viszont ezek a technikák is végesek.

Ha a szolgáltató nem korlátozza a forgalmazható adatmennyiséget valamilyen úton-módon, akkor nagyon gyorsan elfogyhat a rendelkezésre álló adatátviteli sebesség, mert a masszív adatforgalmazók elfoglalják a rendelkezésre álló erőforrásokat.

2014. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!