Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nézik le az internet...

Miért nézik le az internet explorert?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer lenézték hogy én internet explorert használok.(Chrome is fennt van de explorer nekem valahogy gyorsabb (win 8.1 pro-sat használom))

De ma voltam unoka tesóméknál és a wifijükön voltam ő pedig rendesen kábelről. És elkezdett lefikázni hogy milyen ratyi böngészőm van. Utána pedig ketté állt a szeme hogy nekem fele annyi idő sem kellett hogy betöltsön ugyan az az oldal mint neki.



2014. jún. 19. 21:11
 1/8 Tengor ***** válasza:

Talán abból indulunk ki, hogy bizonyos verziói tényleg nevetségesek voltak, mint böngészők.

Az, hogy két böngésző, két külön gépen más-más sebességet produkál, az minden csak nem meglepő.

2014. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem olyan az explorer hogy megnyitom, behoz egy kezdőlapot és semmi mást nem akar megnyitni... ez mindig így volt, újratelepítés sem segített. Ráadásul átállítottam hogy ne legyen kezdőlap, és ugyanúgy van akkor is. Maradok a firefoxnál.
2014. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az IE mára már nem olyan rossz mint volt, értendő itt a sebezhetőség és egyéb jelenségei-t

azért nem használják mert már megszoktak más böngészőket a felhasználók

mint pl opera, firefox, stb

de ugyanígy vannak az intézővel is, senki nem használja csak a total commander-t vajon miért

mert ezt szokták meg

persze az már hiba ha a többit nem tudja használni (IE, Sajátgép)

2014. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Láttál már más böngészőt, hogy ezt kérdezed? Már megbocsáss... A kedvedért így 10 év után megnéztem, hogy mit hozott össze ennyi idő alatt a Microsoft Explorer terén. Hát na... Vicc kategória. Végül is semmi nincs benne, tehát igen csak le van maradva a vezető böngészőktől. Mivel nem kell a piacon maradásért küzdeni, így nem is nagyon törik magukat, mert még ma is vannak olyanok, akik jó zombi módjára azt használják, amit eléjük raknak. Böngészni lehet vele, de kb. ennyit tud. Chrome, Firefox lényegesen komfortosabb, használhatóbb , mert követik az igényeket, érted versenyeznek.
2014. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zsebvirág ***** válasza:

Én is kezdetben Internet Explorert használtam, de azután mondták, hogy mást használjak, azóta váltogattam, Opera, Safari, Chrome, Firefox. Firefoxnál ragadtam le már évek óta, könnyen testre szabható, nagy hátránya, hogy elég lassú.


Am. aki azt írta, hogy a Total Commander jobb mint a Windows Intéző az nagyot téved. Én a Sajátgépet használom, mindig is azt használtam, mert én azt átláthatóbbnak tartom. Fent van a Total Commander is de azt csak a ,,bonyolultabb" műveletekre használom mint pl.: zip fájlba + fájl betétele.

2014. jún. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem azt mondtam hogy jobb a TC csak szinte mindenki azt használja (egyébként jobb)

egyébként a commander hamarabb volt mint a sajátgép

gondolom még sokan emlékeznek a NC-re

2014. jún. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tengor ***** válasza:

Off:

A Total Commandert én valahogy sosem szerettem. Fájlkezelésre intézőt használtam, talán azért, mert annak a funkcionalitása is elegendő volt. FTP-zni pedig FileZillát. A TC többi funkciója pedig sosem hiányzott.

2014. jún. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 baj van szerintem az IE-vel:

1. Ritkán jön ki új verzió, kb. évente dobnak ki egy újat. Gyakorlatilag 11 verzió létezik (Wikipédia oldala van 1-1 IE verziónak!), ezek közül az első pár tényleg szóra sem méltó, de az 5-6-tól már aktívan használták. Alverziók meg ennek ellenére nincsenek: 2 főverzió között fejlesztés nem is történik, mindössze biztonsági frissítéseket csinálnak hozzá. Közben azért a web meg fejlődik.

2. Ha ki is jön új verzió, az nem települ automatikusan, és a manuális telepítés nagyon körülményes. Sokáig tart, feltételei vannak. Például XP-re, amit akkor a lakosság 90+ %-a használt, már nem jelent meg az IE 9. Ez nevetséges.

3. Egy új verzió gyakorlatilag úgy jön ki, hogy már elavult. Ami az összes többi böngészőben 1 éve alap, az jelent meg most például a 11-esben. (Meg valamelyikbe még kompatibilitási verziót is beleraktak, ha véletlenül ne adj isten egy szabványos weboldal jól jelent volna meg IE-ben...)


Ezek alapján még az az IE felhasználó sem tud lépést tartani a webbel, aki akar. És mivel az IE az alap böngésző a leggyakoribb operációs rendszereken, törvényszerű, hogy olyan emberek is ezt használják, akik nem értenek az egészhez, nem érdekli őket.

Így fordulhat elő, hogy még mindig van, aki IE 6-7-et használ, 8-9-10-nél csúcsosodik, a 11 meg most kezd el csak terjedni. És hiába számít jónak a 11-es, ha az IE-sek többsége nem azt használja, és még 1 év múlva is csak a 11-es lesz a legújabb. Így a webfejlesztés egy horror lesz mindig is, az IE miatt (ha nem változtat a politikáján a Microsoft).


Ezek után mondhatod, hogy az IE milyen jó, de nem látod át az egész helyzetet, mert nem tudsz azoknak a fejével gondolkozni, akiknek ez gondokat okoz.

2014. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!