Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség a LAN és...

Mi a különbség a LAN és Modern net között?

Figyelt kérdés
LAN esetében hogy működik ez a kábeles dolog lehet ugyan úgy vezeték nélkül venni?

2014. máj. 28. 16:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Modern alatt Modemet értek
2014. máj. 28. 16:53
 2/8 anonim ***** válasza:

Két külön dologról van szó.

A LAN a Local Area Network, vagyis helyi hálózat. Ez a hálózati topológiában elfoglalt helyre utal, ill. a hálózat méreteire. (Max. néhány háztömb szokott lenni, de inkább kisebb alhálózat.)

A modem pedig az átvitelhez kell, a vivőjel modulációját és demodulációját végzi, hogy az információ átjusson a csatornán. Tehát az OSI modell fizikai rétegéhez tartozik.


Kérlek, pontosítsd a kérdésed. :)

2014. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább ne privátba, bocsi. :)


Szóval akkor erről van szó a Diginél:

Kábelnet (LAN)

Kábelnet (modem)


Ha jól gondolom, a LAN arra utal, hogy nem kell modem, mert ethernet kábel megy be a lakásba, egyből mehet a gépbe vagy a routerbe.

A modemes meg a "hagyományos", vagyis egy jobb minőségű telefonkábelen jön a net, és kell egy modem a végére, ami ethernet kapcsolattá alakítja. Gondolom ez ott működik, ahol nagyobb távolságra kell vinni a kábelt, de csak tippelek.


De ha megnézed, a modemes irtó lassú, és nem sokkal olcsóbb. Szóval ha lehet, a másikat válaszd.


De majd javítanak, ha rosszul írtam.

2014. máj. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A modemes nem hagyományos telefonkábeles, hanem kábeltévé hálózaton szolgáltatott internet. Ezen belül is a DOCSIS 2.0, magyarán egy teljes elavult cucc. Budapest néhány kerületében érhető el csak de nagyon ótvar. Nekünk volt egy darabig ilyen, de borzasztó volt. Nem tudom mit csináltak, de ahányszor jött egy kis eső annyiszor ázott be az erősítő és annyiszor halt be az egész net.
2014. máj. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Diginél ez a TopNET szolgáltatás nagyon csábítónak tűnik :D

Jelenleg Telekomos vagyok és 20mbit/s jön le a cucc és sajnos csak 1mbit/s megy fel és meguntam már ezt a lassú rendszert ezért is szeretnék váltani.LAN megvalósításhoz nincs egy oldal esetleg ahol egy teljeskörű leírás is van?

2014. máj. 28. 17:20
 6/8 anonim ***** válasza:

"LAN megvalósításhoz nincs egy oldal esetleg ahol egy teljeskörű leírás is van?"


Ezt te nem tudod megvalósítani. Ha a DIGI kiépítette nálatok a LAN internet szolgáltatásukat akkor meg tudod rendelni, ha nem akkor nem tudod megrendelni.

Egyébként LAN internetet csak is kizárólag panelbe építenek ki. Kertes övezetekbe FTTH net van, de ezek nem publikus csomagok. Csak telefonon tudsz érdeklődni.


Egyébként ha kimész az utcára, és felnézel a villanyoszlopra abból könnyen ki lehet deríteni hogy van-e nálatok FTTH net ( nem csak a DIGI szolgáltat ilyet ).

2014. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg az itt található második csomagban vagyok benne.

[link]

Esetleg tudnátok ennél jobbat ajánlani akkor?

2014. máj. 28. 17:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Melyik településen laksz?
2014. máj. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!