Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » NCoreon miért vannak ezek a...

NCoreon miért vannak ezek a torrentek bent a seedköteles torrenteknél?

Figyelt kérdés

nCoreon a wikiben le van írva Hogy Minden olyan torrentre, amelyből minimum 5%, vagy minimum 200 MB le lett töltve (amelyik korábban elérésre került), seed kötelezettséget ró ki a rendszer. Ezt a kötelezettséget alapvetően két féle módon lehet teljesíteni:

 Visszatöltött adatmennyiséggel (1.0-s arány)

 Seedben töltött idővel (minimum 48 óra a torrent méretétől függően)


Ezt nem értem...illetve értem mit ír, csak azt nem, hogy több 200 megánál kisebb torrent van az aktivitás menüben, és mivel nincs leecher nem tudok seedelni, pedig csak pár megák. A 48 órát meg nem fogom tudni teljesíteni a hónap végéig összesen 6 van és a megengedett hit'n'runjaim 5. Mit tegyek? Ha több hit'n'runom lesz akkor warnt kapok? És az pontosan mit takar?



2014. máj. 24. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Még van 1 hét a hónapból, miért nem tudod 48 órán át seedelni?
2014. máj. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert azon a gépen nem leszek már fent addig ahová letöltöttem őket. másik gépre meg nem akarom, mert az lassabb is és nem akarom a dupláját visszatölteni. Igazán az érdekelne, hogy miért tesz be 200 mega alatti torrentet ebbe a listába!!!?
2014. máj. 24. 23:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor így jártál. Ezt tudatosabban is megtervezhetted volna, pl. nem töltesz le olyan gépre, amiről nem tudod seedelni. 5% vagy 200 MB. Akkor valószínűleg elérted az 5%-ot. Én letöltés után pár napig ki se kapcsolom a gépet.
2014. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Meg lett tervezve...ot van az a szó, hogy: vagy. Tehát minimium 5% VAGY minimum 200 Megabájt. Ez alapján úgy értelmeztem, hogy a kettő közül ha teljesül az egyik, mivel választás elé állít a szöveg, akkor fog csak bemenni az aktivitás menübe. az 5% megvolt hisz leszedtem a torrentet 100%ig. De nem 200 megabájt. És a seeddel se lenne probléma, ha töltené le más is, mert akkor egy pillanat alatt visszamenne.
2014. máj. 24. 23:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A letöltés idejétől számított 1 hónapod van rá.
2014. máj. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen? Akkor nem figyeltem. És a hónap végi ellenőrzés mit jelent akkor? Az csak a helyezésekre vontkozik?
2014. máj. 24. 23:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a "vagy", de nem Te döntöd el, hogy melyik legyen. Egyértelmű, hogy amelyik torrent 5%-a nem éri el a 200 MB-ot, annál az 5% a mérvadó. Épp ezért, hogy pl a 30 MB-os programot is seedelni kelljen. Tehát ha egy 30 MB-os progiból letöltesz 1,5 MB-ot, akkor már seed-köteles. Úgyhogy nem azt jelenti, hogy a 200 MB alatti torrenteket nem kell seedelni.

Legyél prémium és akkor nem lesz warn. ;)

2014. máj. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Én is úgy tudom, hogy naptári hónapot veszik alapul, nem a letöltéstől számított 1 hónapot.
2014. máj. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
értem. viszont ha a letöltés idejétől azaz tegnaptól számítva van két hetem 48 órát seedelni akkor azt meg tudom oldani.
2014. máj. 24. 23:56
 10/12 anonim ***** válasza:

"A kötelezettséget bárhogy lehet teljesíteni, akár egyben, akár megszakításokkal. A rendszer csak a hónap végén ellenőrzi a seedkötelezettséget, tehát minimum 2 hét, maximum 6 hét van a teljesítésre. Ekkor (és csak ekkor) dönti el a rendszer, hogy az adott torrent megfelelően vissza lett-e töltve, vagy sem (visszaseedelt torrentek száma, hit’n’run-ok száma). Hónap végén, minden 14 napnál nagyobb torrent, törlődik az aktivitás menüből.


Spoiler elrejtése

Letöltés 2 hét lejár Határidő Összidő

nov. 1. nov. 15. nov. 30. 29 nap

nov. 16. nov. 30. nov. 30. 14 nap

nov. 17. dec. 1. dec. 31. 44 nap

nov. 30. dec. 14. dec. 31. 31 nap

2014. máj. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!